MG zabezpečí Európe prvý elektrický „kombík“. Príde z Číny

0

S výnimkou čínskych automobiliek, výrobcovia elektromobilov doteraz úspešne ignorujú vozidlá typu „kombi“. V Európe tak nie je dostupný žiadny elektrický kombík. To sa však zmení vďaka modelu MG 5, a to zrejme pomerne čoskoro.

Známa britská značka MG vstala z popola vďaka najväčšiemu čínskemu výrobcovi automobilov SAIC, ktorý odkúpil jej aktíva. A minulý rok priniesla do Európy svoj prvý elektromobil, ktorý tu predáva pod menom MG ZS EV. A ten sa zdá sa uchytil. Preto nie je prekvapením, že pre starý kontinent plánuje ďalšie vozidlá, vrátane elektrického kombi MG 5.

Základné špecifikácie

MG 5 bude aktualizovanou a re-brandovanou verziou elektrického kombi, ktoré SAIC predáva na čínskom trhu ako Roewe Ei5. Toto vozidlo ponúka výkon 114 konských síl a maximálnu rýchlosť 150 km/h. Je však možné, že európska verzia ponúkne výkon 141 koní, tak ako súrodenec MG ZS EV.

O niečo zaujímavejšia je však batéria, ktorá disponuje kapacitou 52,5 kWh, pričom podľa zastaralého „optimistického“ štandardu NEDC, ktorý sa v Číne stále používa, zabezpečí „kombíku“ nižšej strednej triedy dojazd 420 km.

Na trh, spočiatku britský, dorazí, keď dôjde k tamojšiemu otvoreniu showroomov. Čo sa týka ďalších trhov, je možné, že MG 5 bude nasledovať elektrické SUV MG ZS EV. To by malo znamenať následné rozšírenie do Nórska, Holandska, Belgicka, Francúzska, Nemecka, Švédska a Dánska.

A ak pôjde všetko ako má, zrejme nebude dôvod na to, aby európska expanzia značky MG nepokračovala. Budeme pritom dúfať, že sa neskôr dotkne aj Slovenska.

To, či sa toto elektrické kombi v Európe uchytí, bude zrejme záležať aj od jeho ceny. V Číne sa jeho dvojča Roewe Ei5 predáva v prepočte cca za 17 000 €. Európska cenovka však bude určite vyššia. SUV MG ZS EV pritom v Británii stojí v prepočte 28 700 € po tamojších dotáciách (necelých 3 500 €).

Zdroje: Autocar, Fleeteurope

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW odhalil nový elektromobil. Poteší fanúšikov „kombíkov“
Britský výrobca športiakov MG predstavil elektrické SUV „eZS“
Čínsky elektromobil JAC iEV7S je už dostupný aj v Česku. Oplatí sa?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár