Spoznali sme dojazd prvého „európskeho“ elektrického kombi MG 5

0

Britská značka MG, ktorá aktuálne patrí pod čínsky automobilový koncern SAIC, oznámila, že koncom tohto roka uvedie na trh model MG 5. Pôjde pritom o prvé plne elektrické kombi dostupné na európskom trhu.

Dá sa povedať, že výrobcovia elektromobilov ignorujú segment vozidiel typu kombi. Teda aspoň v rámci európskeho trhu. Značka MG však chce vyplniť „dieru na trhu“, a tak do Európy prinesie rebrandovaný elektrický „kombík“, ktorý sa na čínskom trhu predáva ako Roewe Ei5.

Tento čínsky elektromobil ponúka výkon 114 konských síl a maximálnu rýchlosť 150 km/h. Je však možné, že európska verzia ponúkne výkon 141 koní, tak ako súrodenec MG ZS EV.

O niečo zaujímavejšia môže byť batéria, ktorá disponuje kapacitou 52,5 kWh, pričom podľa zastaralého „optimistického“ cyklu NEDC, ktorý sa v Číne stále používa, zabezpečí kompaktnému „kombíku“ dojazd 420 km.

„Európsky“ dojazd

Aktuálne sme však spoznali údaj o dojazde, ktorý sa vzťahuje k európskej verzii MG 5. A to 345 km podľa aktuálnej prísnejšej metodiky WLTP, ktorá zodpovedá realite viac ako NEDC.

Čo sa týka rozmerov, dĺžka 4,54 m, šírka 1,82 m, výška 1,54 m a rázvor 2,67 m ho radia do nižšej strednej triedy (segment C). Cenu zatiaľ nepoznáme, je však viac ako pravdepodobné, že tá bude v Európe vyššia ako v prípade pôvodnej čínskej verzie Roewe Ei5.

Tá totiž stojí na domácom trhu v prepočte necelých 16 000 € (zrejme po zahrnutí čínskych štátnych dotácií). Portál Autoxpress, ktorý informoval o novinkách ohľadom spustenia predaja a dojazdu MG 5 na základe vyjadrení šéfa predaja a marketingu MG, Daniela Gregoriousa, pritom predpokladá, že cena na britskom trhu bude bližšie k 25 500 GBP (cena e-SUV MG ZS EV na britskom trhu) po tamojších štátnych dotáciách (3 000 GBP). A to je v prepočte cca 31 500 € bez dotácií.

MG 5 dorazí najskôr na spomínaný britský trh. Čo sa týka ďalších trhov, je možné, že MG 5 bude nasledovať elektrické SUV MG ZS EV. To by malo znamenať následné rozšírenie do Nórska, Holandska, Belgicka, Francúzska, Nemecka, Švédska a Dánska. A ak pôjde všetko ako má, zrejme nebude dôvod na to, aby európska expanzia značky MG nepokračovala.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW odhalil nový elektromobil. Poteší fanúšikov „kombíkov“
Britský výrobca športiakov MG predstavil elektrické SUV „eZS“
Unikátna Tesla Model S „Combi“ je na predaj za „šialenú“ cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár