Prvý „európsky“ elektrický kombík dostal prvú cenovku

1

Prvým elektrickým „kombíkom“ dostupným na európskom trhu sa už onedlho stane MG 5. A nedávno sme spoznali nové špecifikácie vozidla, vrátane ceny na prvom trhu. Na základe toho už vieme, že nejde o čistý rebrand čínskeho modelu Roewe Ei5. Európska verzia sa totiž dočkala vylepšení.

Automobilka MG je aktuálne v rukách čínskeho koncernu SAIC, a tak nie je až takým prekvapením, že koncernové modely sa v Európe predávajú pod britskou značkou. Jej prvým elektromobilom dostupným na starom kontinente je už pomerne dobré známe kompaktné SUV MG ZS EV.

Tomuto vozidlu sa pritom v Európe darí dobre. Veď za prvý polrok 2020 sa stal 3. najpredávanejším elektromobilom v Británii. V Holandsku skončil piaty a záujem bol aj v „Mekke“ elektromobility, Nórsku, kde uzatváral predajnú top desiatku, informuje Cleantechnica.

Teraz, pár mesiacov pred spustením predaja, sa dozvedáme viac ohľadom špecifikácií druhého elektromobilu značky MG. Tým je kompaktné elektrické kombi MG 5. Údaj o dojazde podľa cyklu WLTP sme spoznali pred pár týždňami, a to 345 km. Oň sa postará batéria s kapacitou 52,5 kWh.

Novinky

Nedávno Autocar informoval, že tento kompakt s rozmermi 4,54 x 1,82 x 1,54 x 2,67 m (dĺžka x šírka x výška x rázvor) ponúkne vyšší výkon ako jeho koncernová dvojička Roewe Ei5. A to hneď o 42 konských síl (156 k). „Európan“ si polepší aj na krútiacom momente, ktorý dosahuje 260 Nm.

Maximálna rýchlosť vozidla sa zastaví na hodnote 185 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h potrvá 7,7 s. Dozvedeli sme sa tiež, že z 0 na 80 % sa nabije za 50 min. Údaj o podporovanom nabíjacom výkone však nie je známy. Známa je však záruka. A tá je vysoko nadštandardná, pokiaľ ide o vozidlo ako celok – 7 rokov.

No ale prejdime už k cene. Tá bude začínať v Británii na sume 23 995 GBP po tamojších dotáciách vo výške 3 000 GBP (3 275 €). To je v prepočte cca 26 200 €, resp. 29 475 € bez zahrnutí spomínaných dotácií.

Sme veľmi zvedaví, ako sa bude značke MG v Európe ďalej dariť, pretože od toho bude závisieť aj jej expanzia na ďalšie trhy. Ak všetko pôjde ako má, možno sa MG konečne objaví aj na Slovensku. Aj keď ako „prezlečený Číňan“. Ak je však úspešný prvý elektrický model MG ZS EV dostatočne dobrý pre západnú Európu, tak prečo nie pre nás.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW odhalil nový elektromobil. Poteší fanúšikov „kombíkov“
Čínske elektro-SUV Aiways U5 je v predaji na prvom európskom trhu
Unikátna Tesla Model S „Combi“ je na predaj za „šialenú“ cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Takýto kombík mohli už dávno urobiť vo VW group – e-Passat, Octaviu kombi iV, Superb iV, e-Leon – ale však načo, prenechajú trh Číňanom a čoskoro dopadneme ako s mobilmi – samá Čína. Mali by v EÚ na čínske výrobky a iné podobné výrobky z iných krajín konečne vyrúbiť dať z produkcie CO2, lebo oni majú nižšie náklady, keďže nedbajú na ochranu klímy a nepristupujú na medzinárodné dohody v tomto smere (ani Rusko a USA…

Pridajte komentár