Mercedes Vision AMG predznamenáva plne elektrickú budúcnosť divízie AMG

1

Automobilka Mercedes-Benz predstavila koncepčný elektromobil Mercedes Vision AMG. Ním demonštruje aktuálne práce, ktoré vedú transformáciu športovej divízie Mercedes-AMG k plne elektrickej budúcnosti.

Mercedes Vision AMG je štvordverové kupé postavené na stále vyvíjanej úplne novej platforme AMG.EA. Tá bude základom výkonných plne elektrických modelov od Mercedesu s prívlastkom AMG. Plne elektrická budúcnosť divízie Mercedes-AMG má pritom začať v roku 2025.

Predstavený koncept, ktorý predznamenáva elektromobily AMG postavené na novej špecializovanej platforme, je podľa Mercedesu charakteristický „veľkolepými proporciami definovanými dlhým rázvorom, krátkymi prevismi, mohutnými ramenami, veľkými kolesami, výrazným zadným spojlerom a hviezdicovým podpisom svetlometov“.

„AMG samé seba znovuobjavuje. Tak ako kedysi v prípade našich otcov zakladateľov, aj tu v Affalterbachu už dlhší čas panuje úžasný pocit nových začiatkov,“ povedal Philipp Schiemer, šéf Mercedes-AMG.

Úplne nanovo

Mercedes uvádza, že okrem platformy AMG.EA boli od základu novo vyvinuté aj všetky komponenty pohonu. Týka sa to tiež „špecializovanej vysokovýkonnej vysokonapäťovej batérie“ či „inovatívneho elektromotora Axial Flux Motor“, ktorý vyvinula dcérska spoločnosťou automobilky Mercedes-Benz, YASA. Motor má podľa Mercedesu vďaka svojej kompaktnej a ľahkej konštrukcii poskytovať podstatne vyšší výkon ako bežné elektromotory.

Mercedes Vision AMG nemá byť žiadnym nepraktickým športovým autom s obmedzenou využiteľnosťou. 4-dverové vozidlo má poskytnúť dostatok priestoru pre 4 osoby a zároveň vďaka „inteligentne riešenej podlahe“ ponúknuť športový posed za volantom, ktorý je podstatne nižší ako v prípade súčasnej elektrickej vlajkovej lode Mercedesu, modelu EQS, ktorý sa robí aj vo verzii AMG.

Žiaľ technické detaily konceptu, ktoré by naznačovali, čo môžeme v budúcnosti očakávať od elektromobilov Mercedes-AMG, Nemci zatiaľ neprezradili.

Zdroj: Mercedes-Benz

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz EQXX prešiel na jedno nabitie cez 1 000 km v rámci testu reálneho dojazdu
Elektromobily budú ešte dlho drahšie ako spaľovacie autá, tvrdí technický šéf Mercedesu
Mercedes údajne chystá menší elektromobil s dojazdom až 850 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Tieto vízie sú určené pre malú skupinku budúcich majiteľov luxusných áut, ktoré nebudú ekologickou spásou nášho sveta! Mercedes Benz, ale aj všetci ostatní výrobcovia áut, by mali venovať oveľa viac síl vývoju a produkcii BEV pre široké masy motoristov, ktoré tu už mali dávno byť ….

Pridajte komentár