SUV-sedan od Mercedes-Maybach je zrejme najluxusnejším elektromobilom sveta

0

Daimler predstavil na autosalóne v Pekingu jedinečný koncept elektromobilu s označením Mercedes-Maybach Ultimate Luxury. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že ako prvé elektrické vozidlo kombinuje karosérie typu sedan a SUV. Okrem toho ponúkne príznačný luxus, obrovský výkon a extrémne rýchle nabíjanie.

Keďže prémiový komfort ide ruka v ruke s priestorom, Mercedes-Maybach Ultimate Luxury disponuje rozmermi 5260 x 2110 x 1764 mm (dĺžka x šírka x výška). Kolesá s turbínovým vzorom diskov sa v obrovskej karosérii určite „neutopia“, keďže len samotné disky majú 24″. 

Obrovská e-sila pod kapotou

Elektrický koncept Mercedes-Maybach Ultimate Luxury sa môže pochváliť až štyrmi synchrónnymi elektromotormi s permanentným magnetom. Celkový výkon systému je 550 kW (750 k), pričom k dispozícii je plne variabilný pohon všetkých kolies.

O dopovanie motorov sa stará 80 kWh batéria, ktorá zabezpečí luxusnému SUV-sedanu dojazd 500 km (NEDC). Maximálna rýchlosť elektromobilu je obmedzená na 250 km/h.

Až 350 kW nabíjane

Keďže je Daimler členom konzorcia Ionity, neprekvapí podpora až 350 kW nabíjania. Na príslušnej nabíjačke tak je možné získať za 5 minút nabíjania dojazd 100 km. Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je možné nabíjať taktiež indukčne, tzn. bezdrôtovo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW zverejnilo prvú upútavka na svoje elektrické SUV iX3 | VIDEO
Výroba Tesly Model Y by mala začať už budúci rok, tvrdia hneď dva zdroje
Elektrické SUV Audi e-tron sa bude nabíjať rýchlejšie ako Tesly. Na staniciach aj doma

Všadeprítomný luxus a čajová súprava

V interiéri dýcha na pasažierov všadeprítomný luxus. Pocit prémiovosti dodávajú už len použité farby: ružové zlato, krištáľová biela a perlová šedá. O dotyk luxusu sa postará koža nappa.

Medzi zadnými sedadlami nájdeme porcelánovú čajovú súpravu, ktorá je integrovaná do podnosu z ebenového dreva. Tá sa stlačením tlačidla skryje pod posuvný kryt.

Zdroj: Daimler

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár