Elektrické Mercedesy bude možné otestovať v slovenských mestách v rámci roadshow

3

Slovenské zastúpenie automobilky Mercedes-Benz dnes oznámilo, že sa v priebehu mája a júna chystá na e-mobility roadshow po 4 slovenských mestách, v ktorých predstaví svoje elektromobily. Súčasťou podujatí budú aj testovacie jazdy, diskusie s odborníkmi či súťaž.

Roadshow automobilky Mercedes-Benz bude otvorená aj pre širokú verejnosť. Mercedes uvádza, že v rámci podujatí sa záujemcovia zoznámia s pestrou ponukou elektrických vozidiel od značky Mercedes-EQ. Toto portfólio pritom zahŕňa modely:

  • EQA – kompaktný crossover
  • EQB – SUV nižšej strednej/strednej triedy
  • EQC – SUV strednej triedy
  • EQE – sedan vyššej strednej triedy
  • EQS – limuzína
  • EQV – osobný van

V rámci každého podujatia budú staticky predstavené 2 až 3 vozidlá. K dispozícii tiež budú elektrické a plug-in hybridné vozidlá na skúšobné jazdy.

Aj diskusie na tému e-mobilita

Súčasťou Mercedes-Benz roadshow budú tiež „diskusie s odborníkmi zo spoločností Mercedes-Benz a Greenway na tému elektromobility„. Záujemcovia pritom majú získať „informácie o výhodách, ktoré im poskytujú elektrické vozidlá či možnostiach nabíjania počas ciest s elektrickým vozidlom po Slovensku aj v zahraničí“. Diskutovať sa bude aj o mýtoch a poverách ohľadom elektromobility.

Účastníci podujatí sa budú môcť zapojiť aj do súťaže o „5 víkendov s elektromobilom“ či ďalšie darčeky. „Stačí, aby sa záujemcovia zaregistrovali na stránke mercedes-benz.sk, prípadne počas podujatia zanechali svoj kontakt,“ uvádza Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz roadshow sa uskutoční v Bratislave (21. a 22. mája, OC Aupark), Banskej Bystrici (28 a 29. mája, OC Európa), Košiciach (3. a 4. júna, OC Optima) a Žiline (10. a 11. júna, OC Aupark).

Zdroj: Mercedes-Benz

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Žiline bude možné zdarma objednať mobilné nabitie elektromobilu v rámci testovacej prevádzky
Mercedes údajne chystá menší elektromobil s dojazdom až 850 km
SR má byť jednou z najhoršie pripravených európskych krajín na prechod k elektromobilom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. „Stačí, aby sa záujemcovia zaregistrovali na stránke mercedes-benz.sk, prípadne počas podujatia zanechali svoj kontakt,“ uvádza Mercedes-Benz.

    Pán Bakša, na stránke mercedes-benz.sk nie je žiadna možnosť k zaregistrovaniu sa na nejaké podujatie – alebo viete poradiť, ako na to?

Pridajte komentár