Mercedes-Benz naznačil elektromobil s dojazdom cez 1 200 km

7

Automobilka Mercedes-Benz predstavila svoju novú stratégiu, ktorá je zameraná najmä na elektromobilitu. Nemci avizujú elektrifikáciu celého portfólia, novú softvérovú architektúru, vývoj nových batérií či elektromobil „EQXX“ s naznačovaným reálnym dojazdom viac ako 1 200 km na jedno nabitie.

Mercedes-Benz pres dvoma dňami uviedol, že od budúceho roku začnú na trh prichádzať nové elektromobily, aj vďaka novej platforme EVA, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre vozidlá s plne elektrickým pohonom. Dočkáme sa pritom veľkých sedanov EQS, EQE a ich SUV variantov, ale aj kompaktných modelov EQA a EQB. Od roku 2025 začnú na trh prichádzať nové kompaktné elektromobily postavené na ďalšej špeciálnej „e-platforme“ MMA.

Mercedes-Benz tiež avizuje, že „nové elektrické produkty“ ponúknu aj divízie AMG a Maybach. Elektrického pohonu sa tiež dočká legendárny offroad Mercedes-Benz triedy G. Technologický program Vision EQXX má zas priniesť elektromobil s pozoruhodnou účinnosťou a dojazdom.

V súvislosti s týmto vozidlom Mercedes počas prezentácie svojej novej stratégie zverejnil slide, ktorý naznačuje, že vyvíjaný elektromobil novej generácie zvládne na jedno nabitie cestu zo Šanghaja do Pekingu, upozorňuje Autoexpress. Tá pritom meria viac ako 1 200 km.

Nové batérie a softvér

Spomínaný dojazd zrejme nebude možné dosiahnuť bez batérie novej generácie. Mercedes uvádza, že v oblasti batériových technológií robí obrovské pokroky. Ich vlastný výskum a vývoj dopĺňa úzke partnerstvo so strategickými partnermi CATL, Farasis a Sila Nano. Nové materiály a výrobné procesy majú zvýšiť dojazd, skrátiť čas nabíjania a znížiť výrobné náklady.

Nemecká automobilka tiež oznámila vlastný operačný systém MB.OS, ktorý sa dostane do vozidiel v roku 2024. Ten umožní centralizované riadenie všetkých oblastí vozidla.

Cieľom Mercedesu do roku 2030 je dosiahnuť viac ako polovičný podiel predaja elektrifikovaných áut v rámci svojho globálneho podnikania. Investície nemeckej automobilky do vývoja spaľovacích motorov majú rýchlo klesnúť, pričom počet variantov spaľovacích motorov sa do roku 2030 zredukuje o 70%.

Zdroj: Daimler

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Daimler chystá novú generáciu batérií pre elektromobily Mercedes-Benz
Mercedes sa uberá cestou Tesly. Chystá softvérovo definovanú architektúru
Potvrdené: Audi spúšťa vývoj „priekopníckeho“ koncernového elektromobilu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

Pridajte komentár