Mercedes-Benz EQV bude ďalším elektromobilom stuttgartskej značky

2

Automobilka Mercedes-Benz potvrdila, že plne elektrický koncepčný van Mercedes-Benz EQV sa dostane do sériovej výroby. Tešiť sa pritom môžeme na veľmi slušný dojazd. A to vďaka batérii s rovnakou kapacitou, akú nájdeme u top modelov od Tesly.

„Divízia Mercedes-Benz Vans dôsledne rozvíja elektrifikáciu svojho produktového portfólia. Vďaka konceptu EQV sa dostávame na ďalšiu úroveň. Štúdia ponúka všetky atribúty typické pre značku aj segment, ktoré zákazníci značky Mercedes-Benz poznajú, cenia si ich a očakávajú ich. Rodinný sprievodca, spoločník na nevšedné dobrodružstvá alebo vozidlo kyvadlovej dopravy s rázom salónika – vďaka týmto vlastnostiam sa z konceptu EQV stáva v kombinácii s akumulátorovým elektrickým pohonom koncepčné vozidla budúcnosti. Veľmi nás teší, že už v blízkej budúcnosti budeme na základe tejto štúdie schopní ponúknuť našim zákazníkom sériový model,“ hovorí Wilfried Porth, člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG, riaditeľ pre personál a pracovné činnosti.

Výkon, batéria a dojazd

Koncept Mercedes-Benz EQV nesie na prednej náprave kompaktné elektrické hnacie ústrojenstvo (eATS) s výkonom 150 kW. Elektromotor, prevodovka s pevným prevodovým pomerom, chladiaca sústava, ako aj výkonová elektronika tvoria pritom kompaktnú jednotku s vysokou mierou integrácie.

Energiu dodáva lítium-iónový akumulátor. S kapacitou 100 kWh umožňuje maximálny dojazd 400 kilometrov. Vďaka maximálnej rýchlosti 160 km/h je suverénny pocit z jazdy aj mimo mestského prostredia.

Elektromobil umožňuje komfortné nabíjanie doma pomocou nabíjacej skrinky (wallbox) Mercedes-Benz alebo z normálnej zásuvky v domácnosti. O ešte vyššiu flexibilitu počas všedného dňa sa postará funkcia rýchleho nabíjania: Za 15 minút dokáže poskytnúť energiu na dojazd okolo 100 kilometrov.

Žiadne kompromisy v otázkach funkčnosti

Veľkopriestorové vozidlá značky Mercedes-Benz kladú maximálne nároky na funkčnosť a variabilitu. Kompromisy v tomto smere nerobí ani plnoelektrický variant. Vďaka inštalácii akumulátora do podlahy je k dispozícii celý priestor vozidla – bez akýchkoľvek obmedzení v interiéri.

Mercedes-Benz EQV so šiestimi samostatnými sedadlami sa tak môže stať napríklad reprezentatívnym vozidlo kyvadlovej dopravy, ktoré splní všetky požiadavky kladené na prepravu osôb na vysokej úrovni. S inými konfiguráciami sedadiel sa vozidlo stane praktickým rodinným sprievodcom v mestskej premávke alebo umožní komfortnú prepravu športového alebo outdoorového vybavenia. Značka Mercedes-Benz ponúka vďaka konceptu EQV extrémne flexibilnú, plnoelektrickú koncepciu vozidla, ktorá sa po zabudovaní samostatných sedadiel alebo lavíc dá zmeniť aj na 7- alebo dokonca 8-miestnu verziu.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): tlačová správa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes chystá ďalších 9 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
Elektrický Mercedes-Benz EQC dostal slovenskú cenu. Vzťahuje sa naň dotácia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

2 komentáre

  1. Pri takomto aute je maximálny dojazd nič nehovoria o údaj. Mňa by skôr zaujímal dôkaz pri 130 až 140kmh, zapnutou klimatizáciou a plným obsadením. Tento typ áut je totiž na takéto využitie ako stvorený. Nikto si takéto auto nekúpi na nakúp do potravín. Nehnevajte sa na mňa, ale do takéhto auta sa hodí 2.2 diesel

Pridajte komentár