Mercedes odhalil 7-miestny elektromobil EQT pre rodiny a voľnočasové aktivity

4

Automobilka Mercedes-Benz dnes odhalila nový plne elektrický model Mercedes-Benz EQT. Ide o koncepčné vozidlo, ktoré má byť ale veľmi blízke sériovej verzii. Tento menší minivan sa pritom zaradí pod iný elektrický model tohto druhu – EQV.

Mercedes-Benz začína postupne napĺňať svoje dávnejšie vyhlásenia o širokom plne elektrickom portfóliu. A koncept Mercedes-Benz EQT ukazuje, akého ďalšieho elektromobilu stuttgartskej značky sa dočkáme.

Pre rodiny a voľnočasové aktivity

Nemci svoju novinku v rámci svojej tlačovej správy popisujú ako prvý prémiový automobil zo segmentu malých vanov pre rodiny a súkromných zákazníkov, ktorí majú radi voľnočasové aktivity. Zdôrazňujú pritom jeho variabilitu. Ide o 7 miestne vozidlo, pričom 3. rad sedadiel je možné sklopiť do roviny alebo úplne vybrať.

Mercedes-Benz EQT disponuje rozmermi 4 945 x 1 863 x 1 826 mm (dĺžka x šírka x výška). Radí sa teda pod známu triedu V, v ktorej nájdeme aj plne elektrický model EQV so šírkou 1 928 mm, výškou 1 908 mm a dĺžkami 4 895 mm, 5 140 mm a 5 370 mm (verzie Compact, Long a Extra long).

Model EQT má po oboch stranách praktické veľké posuvné dvere pre pohodlné nastupovanie aj v rámci 3. radu. Druhý rad sedadiel pojme až 3 detské autosedačky. Praktická je aj možnosť úplného sklopenia či vybratia 3. radu sedadiel pre maximalizáciu batožinového priestoru.

V batožinovom priestore koncepčného vozidla nájdeme „integrovaný“ elektrický longboard (niečo ako veľký skateboard). Ten sa nachádza v špeciálnej hliníkovej priehradke prekrytej plexisklom, a to pod úrovňou hlavného batožinového priestoru.

Technika vozidla je nám zatiaľ záhadou. Na základe zverejnených informácií môžeme vyčítať len to, že nepôjde o dedikovaný elektromobil, ktorý vyrástol na špecializovanej platforme pre elektromobily EVA, nakoľko Mercedes-Benz uvádza, že model EQT je elektrickým variantom novej triedy T.

Elektrická verzia pritom príde neskôr ako prvé, zatiaľ neznáme verzie. Tie dorazia na trh budúci rok.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla môže urobiť aj elektrický minivan. Musí však vyzerať dobre
Príde legendárna Škoda 1203 ako koncernový súrodenec elektromobilu VW ID. Buzz?
VW predstavil dodávkovú verziu reinkarnovaného „Hippies“ vanu I.D. Buzz

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Toto auto je demonštrácia zaostávania kedysi skvelej značky. Nemecký zmysel pre logické technické riešenia sa vytratil. Ekonomické oddelenie dotlačilo technické do úžitkového auta, ktoré naložené nevylezie do prvého klzkého kopca. O ekonomickom nezmysle zdieľanej platformy s ICE ani nehovorím. A to majú hotovú platformu pre EQE. Odvodiť a škálovať nižší segment je podstatne menej náročné oproti ICE platformám. Bohužiaľ kľúčový problém pre Mercedes je zúfalý nedostatok batérií. Zaspali dobu. Preto tento model bude dlhý čas prakticky v kategórii propagačné auto. A Číňania už v Európe atakujú s EV aj Mercedes! Desať rokov dozadu by to bol nepodarený vtip. Dnes tvrdá realita pre oligopolných EU spáčov.

Pridajte komentár