Mercedes chystá hneď 2 vlajkové lode. Jedna bude plne elektrická

3

Automobilka Mercedes-Benz chystá hneď dve vlajkové lode, a to elektrický model EQS a 7. generáciu triedy S, ktorá bude dostupná aj s plug-in hybridným pohonom.

Oba spomínané modely budú patriť do segmentu luxusných sedanov, avšak elektromobil Mercedes-Benz EQS bude postavený na úplne novej platforme, ktorá je určená špeciálne pre elektrické vozidlá. A bude mať aj vlastný, aerodynamickejší dizajn.

Dojazd elektrickej vlajkovej lode má presiahnuť 500 km podľa najnovšieho jazdného cyklu WLTP. Plug-in hybridná trieda S má ponúknuť elektrický dojazd až 100 km a pohon oboch náprav 4Matic.

Nová generácia triedy S by mohla disponovať obrovským rázvorom, a to až 3 280 mm. Elektrický Mercedes-Benz EQS by mohol ponúknuť podobný rázvor, ale pri kompaktnejších rozmeroch, vďaka novej modulárnej elektrickej platforme MEA. Tá ponúka plochu podlahu prispôsobenú pre integráciu batérie.

Inžinieri nemeckej automobilky naznačujú, že elektrický model by mohol dosahovať aj viac ako 600 konských síl (440 kW). Hybridné „eSko“ bude dostupné so 6-valcovými benzínovými (3.0 l) a naftovými (2.9 l) motormi, ako aj 8-valcom (4.0 l), kombinovanými s elektromotorom integrovaným do automatickej prevodovky. Batéria sa bude nachádzať pod podlahou kufra.

Dizajn

Nová generácia triedy S má niesť nový dizajnový jazyk, z ktorého budú vychádzať ďalšie modely, ktoré prídu po nej. Bude vybavená 3-pásmovými LED svetlometmi, novou maskou chladiča či elektrickými kľučkami, ktoré sa kvôli zlepšeniu aerodynamiky zasunú počas jazdy do karosérie. Podobne ako v Tesle Model S.

Elektrický Mercedes-Benz EQS bude mať, ako sme už spomínali. vlastný dizajn. Vďaka rozdielnej architektúre pohonnej jednotky bude mať kratšiu kapotu a previsy. Očakáva sa aj čelné sklo s vyšším sklonom ako v prípade triedy S.

Siedmej generácie modelu S sa dočkáme zrejme ešte v tomto roku. Na elektrickú vlajkovú loď EQS si budeme musieť počkať do roku 2022..

Zdroj: Autocar, titulná ilustračná fotografia (Mercedes-Benz Concept IAA): Daimler 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla uvažuje o spolupráci s Mercedes-Benz na elektrickej dodávke
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
Vodíkové modely od Mercedesu a Hyundaiu dorazili k prvým zákazníkom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár