Mercedes-Benz EQC nám ukázal v rámci druhej upútavky zadok

0

Predstavenie prvého elektrického SUV značky Mercedes-Benz je na spadnutie. Veď už 4. septembra sa nám odhalí v plnej svojej kráse model EQC, a to vo švédskom Štokholme. Stuttgartská automobilka nám v tomto týždni ponúka už druhu ochutnávku svojej novinky v podobe krátkej video-upútavky.

Pred troma dňami sme mali možnosť nahliadnuť na prednú časť elektromobilu Mercedes-Benz EQC. Tentokrát nám výrobca poodhalil zadok vozidla. Svetelné partie sa podobne ako v prípade prednej časti líšia od konceptu, ktorý bol predstavený v roku 2016.

Aj zadok „sériovky“ bude konzervatívnejší

Architektúra svetelných pásov je síce príbuzná, avšak svetlá sú zdá sa vytiahnuté do priestoru. To sa však dalo čakať, keďže koncept mal svetelnú techniku integrovanú priamo v rámci línie karosérie. Opäť sme sa tak dočkali „scivilizovania“ pomerne futuristických partií konceptu.

Pripomína modely Porsche

Zadná časť pripomína modely Porsche, a to konkrétne Panameru, Cayenne či pripravovaný elektrický TaycanTo však nie je žiadna výčitka, pretože ich zadky sú sexi. Zadné partie EQC teda nevyzerajú vôbec zle. Veríme však, že Mercedes-Benz ponúkne aj originálne prvky.

Zvedaví sme aj na špecifikácie

Automobilka Mercedes-Benz zatiaľ nepotvrdila oficiálne špecifikácie modelu EQC, avšak v niektorých svojich videách z testovania naznačila, že by sa nemuseli líšiť od tých „koncepčných“.

Koncept pritom disponoval výkonom 300 kW, vďaka dvom elektromotorom poháňajúcim obe nápravy. Z 0 na 100 km/h dokázal zrýchliť pod 5 sekúnd. O jeho 500 km dojazd (NEDC) sa starala 70 kWh batéria. Akumulátor by sa však mohol dočkať navýšenia kapacity, aby EQC držalo krok s konkurenciou ako Audi e-tron (95 kWh), Jaguar I-Pace (90 kWh) či Tesla Model X (75 a 100 kWh).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz predstavil elektrickú “retro-futuro” šialenosť na 4 kolesách
Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku
Tajomný Mercedes-Benz na špionážnych fotografiách. Ide o e-sedan EQS?

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Mercedes-Benz/Instagram

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár