Mercedes-Benz poodhalil nové vlajkové elektrické SUV „EQS SUV“

2

Mercedes už dlhšiu dobu testuje veľké SUV, ktoré aktuálne označuje ako Mercedes-Benz EQS SUV. A dnes zverejnil prvé oficiálne informácie k tomuto modelu. Vrátane fotografií interiéru a maskovaného exteriéru. Plnohodnotného predstavenia sa dočkáme už budúci mesiac.

Zdá sa, že Mercedes usilovne pracuje na elektrifikácii svojho portfólia. Ďalším z jeho plne elektrických modelov pritom bude veľké luxusné SUV Mercedes-Benz EQS SUV. Ide o prvé SUV značky, ktoré vyrástlo na platforme vyvinutej špeciálne pre elektromobily. EQS SUV je zároveň tretím modelom, ktorý vychádza z tejto dedikovanej platformy, a to po sedanoch EQS a EQE.

Povedomý interiér

Názov naznačuje, že model EQS SUV bol odvodený od elektrickej vlajkovej lode Mercedesu, ktorým je luxusný sedan EQS. Nemci pritom v rámci aktuálnej tlačovej správy informujú, že kabína chystanej novinky spája priestrannosť a všestrannosť veľkého SUV (bude dostupná aj 7-miestna konfigurácia) a dizajn interiéru sedanu EQS.

V interiéri elektromobilu Mercedes-Benz EQS SUV tak nájdeme aj obrovský združený informačný systém MBUX Hyperscreen s až 3 nezávislými obrazovkami. Tie majú pritom dokopy uhlopriečku až 141 cm. A uhlopriečka celej displejovej oblasti dosahuje takmer 2 metre.

Akú techniku očakávať?

Aj keď Mercedes zatiaľ nespomína technické údaje, je pravdepodobné, že EQS SUV si od sedanu EQS požičia aj techniku. To by znamenalo, že pod „kapotou“ nájme okrem iného batériu s kapacitou 107,8 kWh (príp. aj 90 kWh), pohonnú jednotku s dvoma elektromotormi (pohon oboch náprav) so systémovým výkonom 385 kW a krútiacim momentom 855 Nm či slabšiu jednomotorovú verziu (pohon zadnej nápravy) s výkonom 245 kW a krútiacim momentom 568 Nm. Ďalšou potenciálnou možnosťou je verzia AMG.

Čo sa týka nabíjania, Mercedes-Benz EQS SUV by mal podporovať DC nabíjanie maximálnym výkonom 200 kW, prostredníctvom 400V elektrickej architektúry. Vďaka tomu by sa malo vozidlo z 10 na 80 % nabiť za 31 min.

Nuž, uvidíme. Špecifikácie nového elektrického SUV by sme mali každopádne spoznať počas jeho oficiálnej premiéry, ktorá sa uskutoční 19. apríla.

Zdroj: Mercedes-Benz

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prinesie Mercedes elektromobil s dojazdom 1 000 km aj do sériovej výroby?
Mercedes-Benz EQB vstupuje do predaja. Známe sú aj slovenské ceny
Mercedes po spaľovacích motoroch a vodíkových osobných autách ukončil aj vývoj plug-in hybridov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár