Mercedes-Benz spustil predaj svojho najdrahšieho elektromobilu EQS SUV

5

Automobilka Mercedes-Benz dnes informovala, že spustila predaj elektromobilu Mercedes-Benz EQS SUV. Ide pritom o technologickú vlajkovú loď značky. Takže vysoké cenovky nemôžu prekvapiť. A spoznali sme aj finálne hodnoty dojazdu jednotlivých verzií.

Mercedes-Benz EQS SUV má rovnaký rázvor ako už dlhšie predávaná limuzína EQS, a to 3 210 mm. Ide však o priestrannejšie vozidlo, aj vďaka podstatne väčšej výške (1 718 mm). Svetlá výška vozidla je v základe väčšia o 20 mm a vďaka štandardnému vzduchovému odpruženiu AIRMATIC s plynulou reguláciou tlmenia ADS+ je ju možné zvýšiť „o niekoľko cm“.

V porovnaní so sedanom EQS ponúkne SUV navyše napr. špeciálny režim „Offroad“ (dostupný pre verzie s pohonom oboch náprav) či príplatkový tretí rad sedadiel, ktorý sa mechanicky vyklápa z podlahy batožinového priestoru. Ten v rámci slovenského konfigurátora vyjde na 1 930 €.

Štandardná 5-miestna verzia ponúka batožinový priestor s objemom 645 l, resp. 2 100 l po sklopení 2. radu sedadiel. 7-miestna verzia po sklopení 3. radu sedadiel poskytuje „kufor“ s objemom 565 l a po sklopení druhého aj tretieho radu súčasne 2 020 l.

3 verzie

Tak ako Mercedes-Benz už skôr avizoval, na objednávku sú dostupné 3 verzie. Jedna poskytuje pohon zadnej nápravy (RWD) a dve pohon oboch náprav (AWD). Základná „zadokolka“ má výkon 265 kW (krútiaci moment 568 Nm) rovnako ako slabšia „štvorkolka“ (krútiaci moment 800 Nm). Najvýkonnejšia verzia ponúka 400 kW a 858 Nm.

Batéria všetkých 3 verzií by mala mať využiteľnú kapacitu 107,8 kWh. Vďaka konfigurátoru elektromobilu Mercedes-Benz EQS SUV sme spoznali zrejme finálne homologované hodnoty dojazdu jednotlivých verzií. A to 639, 602, resp. 594 km (WLTP). A známe je už aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h – 6.7, 6.0, resp. 4.6 s.

Čo sa týka nabíjania, platiť by mali už skôr zverejnené informácie. Tzn., že model EQS SUV podporuje max. nabíjací výkon 200 kW, pričom sa z 10 na 80 % nabije cca za 31 min. Štandardná palubná nabíjačka má výkon 11 kW (nabitie za 10 hod) a príplatková 22 kW (nabitie za 5 hod).

Mercedes-Benz EQS SUV je už možné objednať, pričom k prvým európskym zákazníkom sa má dostať v decembri tohto roku. Čo sa týka cien, ako sa dalo očakávať, tie začínajú naozaj vysoko. Na slovenskom trhu sa pohybujú cca od 121 500, 125 300, resp. 165 000 €, v závislosti od verzie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz EQXX dosiahol v „letnom“ teste dojazd 1 202 km na jedno nabitie
MG4, ktoré by sa mohlo predávať aj v SR, dostalo prvé cenovky
Mercedes-Benz EQG sa otáča ako tank a dostane batériu novej generácie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Nebudem kritizovať a ani kupovať! Jedno však MB vytýkam, u tak drahého BEV 11 kW nabíjačka v štandarde, a potom 22 kW „za príplatok“ !!!

  2. To pre koho vyrabaju tie auta? Z nasich vyplat so nemozme polka slovakov dovolit ani feliciu na elektriku! A nie to mercedes za 165tisic eur

  3. To pre koho vyrabaju tie auta? Z nasich vyplat so nemozme polka slovakov dovolit ani feliciu na elektriku! A nie to mercedes za 165tisic eur

  4. Chlapi, ja vám to hovorím stále! Všetci najradšej vyrábajú tie najväčšie, najsilnejšie a najdrahšie verzie svojich BEV! Čo je to potom za ekológiu elektromobility !!! ……..

Pridajte komentár