Tajomný Mercedes-Benz na špionážnych fotografiách. Ide o e-sedan EQS?

0

Magazínu Carscoops sa podarilo získať špionážne fotografie tajomného maskovaného vozidla, ktoré sa premávalo areálom automobilky MB. Podľa magazínu sa jedná o luxusný elektrický sedan Mercedes-Benz EQS, ktorý sa má stáť vlajkovou loďou značky.

Tretím novým elektromobilom značky Mercedes-Benz z rodiny EQ bude veľký luxusný sedan s označením EQS. Tým sa bude nemecká automobilka zrejme snažiť získať stratenú pozíciu v segmente, o ktorú ju pripravila Tesla Model S na americkom a neskôr aj európskom trhu.

Mercedes-Benz nám doteraz nepredstavil ani len koncept, ten je však podľa hlavného inžiniera automobilky Michaela Kelza už dávnejšie hotový. Dôkazom môžu byť aktuálne špionážne fotografie. Carscoops tvrdí, že sa jedná o spomínaný model, ktorý je zakamuflovaný ako kombi.

Má sa pritom jednať o veľký luxusný sedan, ktorý má byť na úrovni vlajkovej lode triedy S. Bude to však úplne nové vozidlo, ktoré nebude mať so svojim tradičným súrodencom nič spoločné. Postavené ma byť na novej modulárnej platforme MEA, pričom má mať krátke previsy a extrémne dlhý rázvor.

Ďalší elektrický súrodenci z rodiny EQ

Automobilka Mercedes-Benz má veľké plány v oblasti elektromobility. Veď do roku 2022 chce mať vo svojom portfóliu 20 elektrifikovaných modelov. Množstvo z nich bude pritom plne elektrických.

Prvým novým elektromobilom značky bude stredne veľké SUV EQC, ktoré príde na trh budúci rok. Za ním bude nasledovať kompaktný hatchback EQA a 3. elektromobilom bude spomínaný sedan EQS. Potvrdený je aj menší sedan veľkosti triedy C. Mercedes-Benz EQS by sa mal dostať na trh v roku 2020.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla “bije” nemeckú prémiovú konkurenciu už aj na európskom trhu
Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku
Mercedes-Benz EQC: Všetko, čo vieme o prvom elektrickom SUV zo Štuttgartu

Zdroje: Carscoops 1, 2

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár