Mercedes už testuje svoju budúcu elektrickú vlajkovú loď EQS

0

Na cestách bol spozorovaný a zaznamenaný veľmi zaujímavý prototyp elektromobilu. Ide pritom s najväčšou pravdepodobnosťou o budúcu elektrickú vlajkovú loď značky Mercedes-Benz, ktorá bude niesť meno Mercedes-Benz EQS. Špionážne fotografie pritom naznačujú, že by mohlo ísť o dizajnovo najodvážnejší Mercedes súčasnosti. Čo o ňom vieme?

Automobilka Mercedes-Benz chystá veľkú elektrickú ofenzívu, pričom plná elektrifikácia neobíde ani najvyššie segmenty vozidiel. Stuttgartská značka pritom zvolila v prípade svojej vlajkovej lode zaujímavú stratégiu. Novú generáciu modelu triedy S totiž ponúkne s konvenčným a plug-in hybridným pohonom, zatiaľ čo plne elektrický luxusný „sedan“ bude dostupný ako úplne nový model EQS.

Špeciálna platforma pre elektromobily

Mercedes-Benz EQS je postavený na zbrusu novej platforme MEA, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily. Schválne pritom uvádzame, že model už „je“ postavený, nakoľko podľa hlavného inžiniera automobilky Michaela Kelza je prototyp vlajkového elektromobilu už dávno hotový.

A dôkazom toho sú aj aktuálne špionážne zábery testovacieho prototypu od Carscoops, ktorý sa prezentuje veľmi zaujímavými, odvážnymi až športovými líniami. Je pritom zjavné, že ide skôr o 5-dverové kupé ako o klasický sedan. A to je dobre, vozidlo je tak skrátka iné a neprehliadnuteľné.

Zaujímavý výkon aj dojazd

O modeli Mercedes-Benz EQS sme doteraz počuli, že ponúkne aerodynamické tvary, kratšiu kapotu a previsy, ploché čelné sklo, ako aj extrémny rázvor. A myslíme si, že zachytený prototyp toto všetko potvrdzuje. Taktiež sa spomína, že elektrická vlajková ponúkne dojazd 500 km (WLTP). Inžinieri nemeckej automobilky tiež naznačili, že model EQS by mohol dosahovať aj viac ako 600 konských síl (440 kW).

Väčší ako najbližší konkurenti

Zdá sa, že Mercedes-Benz ponúkne elektromobil, ktorý nebude mať konkurenciu. Teda aspoň z hľadiska triedy. Veď model EQS by mohol mať rázvor dlhší ako 3 200 mm, čo by z neho robilo jednoznačne najväčší, resp. najpriestrannejší osobný elektrický automobil.

Pre porovnanie, modely, ktoré by mohli byť jeho najbližšími konkurentmi, Tesla Model S, Porsche Taycan a Audi e-tron GT, nedosahujú v tomto smere „ani“ 3 000 mm. Z hľadiska veľkosti im tak bude bližšie ďalší elektromobil postavený na novej platforme MEA – Mercedes-Benz EQE (vyššia stredná trieda).

Skoršie informácie hovorili o tom, že vlajkový model EQS sa dostane na trh až v roku 2022. My veríme, že automobilka Mercedes-Benz urýchli jeho príchod. Aj keď určite nepôjde o elektromobil pre masy, mohol by značne prispieť k propagácii elektromobility. Veď pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou aj o technologickú vlajkovú loď, pričom by sa mohol tento model „predať“ aj dizajnom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz chystá do roku 2022 až 130 elektrifikovaných variantov áut
Elektrický Mercedes-Benz EQC dostal slovenskú cenu. Vzťahuje sa naň dotácia
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár