Spoznali sme cenovky elektrickej vlajkovej lode od Mercedes-Benz, teda modelu EQS

5

Daimler informuje, že od dnešného dňa je možné objednať luxusný elektrický sedan Mercedes-Benz EQS. Spoznali sme pritom aj ceny a ďalšie doteraz neznáme špecifikácie.

Mercedes-Benz EQS je prvým modelom, ktorý vyrástol na modulárnej platforme určenej špeciálne pre luxusné elektrické vozidlá nemeckej značky. A je tiež prvým modelom, ktorý ponúka možnosť aktivácie úplne nových funkcií vozidla prostredníctvom bezdrôtových aktualizácií (OTA).

Elektrická vlajková loď od Mercedes-Benz disponuje rozmermi 5 216 x 1 926 x 1 512 mm (dĺžka x šírka x výška) a batožinovým priestorom s objemom 610, resp. 1770 l (po sklopení zadných sedadiel).

Spočiatku bude dostupná v 2 verziách, pričom obe sú vybavené kapacitne väčšou batériou s využiteľnou kapacitou 107,8 kWh. Vo verzii s pohonom zadnej nápravy EQS 450+ na základe údajov zo slovenského konfigurátora zabezpečí dojazd 742 km (WLTP). Mercedes pritom pri predstavení vozidla avizoval dojazd 770 km (WLTP).

Pohonná jednotka má výkon 245 kW a krútiaci moment dosahuje hodnotu 568 Nm, pričom vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,2 s. Maximálna rýchlosť je rovnako ako v prípade verzie s pohonom oboch náprav 210 km/h. Výkonnejšia verzia EQS 580 4MATIC s pohonom všetkých kolies disponuje výkonom 385 kW, krútiacim momentom 855 Nm a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,3 s.

Čo sa týka nabíjania, Mercedes-Benz EQS podporuje DC nabíjanie maximálnym výkonom 200 kW, prostredníctvom 400V elektrickej architektúry. Vďaka tomu má počas 15 min nabíjania na príslušne výkonnom zdroji získať energiu, ktorá zabezpečí dojazd 300 km (RWD), resp. 280 km (AWD). Z 10 na 80 % kapacity sa batéria s využiteľnou kapacitou 107,8 kWh nabije za 31 min.

Lacné to samozrejme nebude

Ako sme už avizovali, pri príležitosti spustenia objednávok sme spoznali aj ceny elektromobilu Mercedes-Benz EQS. Verzia EQS 450+ na slovenskom trhu začína na cene 113 970 €, na „štvorkolku“ EQS 580 4MATIC si treba pripraviť minimálne 140 856 €. A ako to už býva pri prémiových nemeckých vozidlách, za množstvo prvkov výbavy si treba priplatiť nemalé peniaze.

Daimler však v rámci svojej dnešnej tlačovej správy avizuje, že počas prvých troch rokov vlastníctva neplatia zákazníci „základný poplatok“ za nabíjaciu službu Mercedes me Charge. Sieť ultra-rýchlych nabíjacích staníc Ionity je pritom zdarma na jeden rok.

Čo sa týka príchodu novinky Mercedes-Benz EQS na trh, prvé trhy, vrátane domáceho nemeckého, sa ho dočkajú od konca septembra.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz oznámil elektromobil s dojazdom cez 1 000 km a transformáciu na „elektromobilku“
Mercedes má zvažovať skoršie ukončenie výroby spaľovákov, ako sa pôvodne plánovalo
Mercedes odhalil 7-miestny elektromobil EQT pre rodiny a voľnočasové aktivity

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Správna cesta. Začať tým najlepším a najdrahším modelom a pomaly ale isto prenášať technológie do lacnejších modelov.
    Proste Daimler…

Pridajte komentár