Mercedes-Benz EQE by mal byť priamym konkurentom Tesly Model S

0

Šiestym elektromobilov od Mercedesu z rodiny EQ bude sedan vyššej strednej triedy Mercedes-Benz EQE. Podľa portálu Autocar to odhaľuje dokument, ktorý zverejnilo Čínskej ministerstvo informácií a technológií.

Automobilka Mercedes-Benz má v pláne ponúknuť do roku 2025 desať plne elektrických modelov „EQ“. Na tento zámer pritom vyčlenila 10 miliárd €. Ďalších 20 miliárd „vrazí“ automobilka do technológie batériových článkov.

Prvým z elektromobilov „EQ“ bude SUV strednej triedy Mercedes-Benz EQC, ktoré sa už chystá na trh. Nasledovať ho budú: kompaktný hatchback EQA (2020), van EQV (2020), SUV nižšej strednej triedy EQB a limuzína EQS (2022).

Vyrastie na špecializovanej platforme

Mercedes-Benz EQE bude po modeli EQS druhým modelom, ktorý vyrastie na novej platforme pre elektromobily – MEA. Tá bude v značnej miere využívať hliník, ponúkne plochú podlahu pre čo najväčšiu flexibilitu, ako aj bohatý vnútorný priestor.

Predchádzajúce modely EQC, EQA, EQV a EQB sú, resp. budú postavené na platformách konvenčných modelov GLC, A, V a GLB. Vďaka novej platforme má byť elektromobil EQE kratší ako súčasná generácia triedy E, má však ponúknuť porovnateľný vnútorný priestor ako trieda S.

Pohonné ústrojenstvo

Prvotné verzie modelu Mercedes-Benz EQE majú disponovať 2 elektromotormi a pohonom oboch náprav. Neskôr by však mohla byť k dispozícii aj „zadokolka“.

Očakáva sa, že EQE by mohol mať podobné ústrojenstvo ako model EQC, ktorý príde na trh už čoskoro. To znamená 2 elektromotory s celkovým výkonom 300 kW a krútiacim momentom 765 Nm. Dočkať by sme sa však mohli väčšieho dojazdu ako 416 km (WLTP), nakoľko technológia batérií aj konkurencia napredujú.

A vzhľadom k tomu, že EQE bude patriť do rovnakého segmentu ako Tesla Model S, podstatne väčší dojazd bude nevyhnutnosťou. Mercedes-Benz EQE má prísť pritom na trh až v roku 2022. Vyrábať sa bude v Nemecku a Číne.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (koncept EQB): Mercedes-Benz

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický Mercedes-Benz EQC dostal slovenskú cenu. Vzťahuje sa naň dotácia
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
Mercedes a BMW vraj plánujú spoločný „cenovo dostupný“ elektromobil

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár