Množstvo detailných záberov Mercedesu EQC, deň pred jeho odhalením

0

Už zajtra sa nám v plnej kráse odhalí výrobná verzia modelu Mercedes-Benz EQC, ktorý bude prvým elektrickým SUV stuttgartskej značky. V posledných dňoch nás preto pravidelne zásobuje upútavkami. Tie najnovšie odhaľujú množstvo detailov.

Koncept stredne veľkého SUV Mercedes-Benz EQC bol predstavený pred dvoma rokmi. Jeho finálnu verziu, ktorá pôjde do výroby začiatkom budúceho roka, spoznáme už 4. septembra. A to v rámci podujatia vo švédskom Štokholme.

Nový triedny boj

Trh s prémiovými elektrickými SUV sa tak už pomerne čoskoro rozšíri o ďalšieho člena. Mercedes-Benz EQC sa zaradí po bok modelov Jaguar I-Pace či Tesla Model X, ktoré doplní aj Audi e-tron a BMW iX3. Bude tak zaujímavé sledovať nový „triedny“ boj medzi nemeckými prémiovkami. Či už vzájomný, alebo aj s Teslou.

Zo zverejnených upútavok vyplýva, že produkčná verzia Mercedes-Benz EQC bude po dizajnovej stránke konzervatívnejšia ako koncept z roku 2016. A to vrámci exteriéru aj interiéru. Zdá sa však, že základné základné proporcie a línie ostali zachované.

„Sériovka“ s parametrami konceptu?

Čo sa týka špecifikácií elektromobilu, tie by sa nemali príliš líšiť od konceptu. Koncepčné vozidlo disponovalo výkonom 300 kW, vďaka dvom elektromotorom poháňajúcim obe nápravy. Z 0 na 100 km/h dokázalo zrýchliť pod 5 sekúnd.

O jeho 500 km dojazd (NEDC) sa starala 70 kWh batéria. Akumulátor by sa však mohol dočkať navýšenia kapacity, aby EQC držalo krok so spomínanou konkurenciou.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Pozeráme sa na špionážne zábery elektrického SUV Ford Mach 1?
Tesla odhalí o pár dní “prekvapenie”. Bude to nový model elektromobilu?
Mercedes-Benz predstavil elektrickú “retro-futuro” šialenosť na 4 kolesách

Zdroj titulnej fotografie: Daimler

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár