Mercedes-Benz ukázal viac zo svojho pripravovaného elektrického SUV „EQC“

0

K dispozícii máme nové špionážne zábery maskovaného testovacieho prototypu Mercedes-Benz EQC, ktoré nám odhaľujú z vozidla doteraz najviac. S blížiacim sa dátumom predstavenia sériovej verzie nám tak bude automobilka zrejme ukazovať čoraz viac.

Mercedes-Benz pomerne nedávno oznámil dátum predstavenia svojho stredne veľkého elektrického SUV EQC. Stane sa tak už 4. septembra vo švédskom Štokholme. Nemecký výrobca doposiaľ postavil okolo 200 prototypov, ktoré prešli náročným testovaním v Európe, na Blízkom východe, v Číne, USA a Južnej Afrike. Finálna verzia by tak mala byť dotiahnutá do najmenšieho detailu.

Sériovka vs. koncept

Špionážne zábery naznačujú, že exteriérový dizajn produkčného elektromobilu sa nebude zásadne líšiť od konceptu, ktorý bol predstavený pred dvoma rokmi. To však až tak neplatí pre dizajn interiéru. Jeho základná „architektúra“ však zrejme ostane zachovaná.

Interiér bude zdá sa niesť typické dizajnové prvky najnovších modelov značky. Volant, združený prístrojový panel a stredová konzola do značnej miery pripomínajú interiér novej generácie triedy A. Žiaľ, aj elektrické SUV bude zrejme taktiež vybavené dvoma na seba nadväzujúci displejmi, ktoré majú podľa nášho názoru nedôstojne veľké okraje. A to nielen vzhľadom k technologicky vyspelému elektrickému modelu.

Známe špecifikácie

Podľa nemeckej automobilky bude Mercedes-Benz EQC disponovať dojazdom 500 km. Ak by však produkčný model prebral batériu z konceptu, ktorá má kapacitu 70 kWh, jednalo by sa takmer naisto o dojazd podľa zastaralej „optimistickej“ normy NEDC. Veríme však, že Mercedes-Benz bude reagovať na svojich najväčších konkurentov ako Jaguar I-Pace a Audi e-tron, ktorý ponúkajú kapacitne väčšie batérie a s najväčšou pravdepodobnosťou aj dojazd.

Na druhej strane, nebolo by na škodu veci, keby bola 70 kWh batéria základom. Takáto verzia by tak bola určite cenovo dostupnejšia, pričom by mnohým určite postačoval jej adekvátny dojazd.

Ďalšie oficiálne informácie vzťahujúce sa k parametrom sériového vozidlá známe nie sú. Musíme si tak pomôcť špecifikáciami konceptu, ktoré by mohla produkčná verzia prebrať. Mercedes-Benz EQC Concept sa môže pochváliť výkonom 300 kW a oboma poháňanými nápravami. Z 0 na 100 km/h má zrýchliť pod 5 sekúnd.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tajomný Mercedes-Benz na špionážnych fotografiách. Ide o e-sedan EQS?
Novinky o elektrickom SUV Nissan, ktoré vyrastie na platforme Leafu
Mercedes-Benz EQC: Všetko, čo vieme o prvom elektrickom SUV zo Štuttgartu

Zdroje: CarscoopsInsideevs 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár