Interiér Mercedes-Benz EQC poodhalený v rámci tretej oficiálnej upútavky

0

Automobilka Mercedes-Benz nás začala v týchto dňoch zásobovať upútavkami na svoje prvé elektrické SUV EQC. Dnes si ukážeme už tretiu, ktorá odhaľuje interiér.

Takáto zvýšená aktivita nemeckej automobilky nie je žiadnym prekvapením, nakoľko model Mercedes-Benz EQC predstaví svetu v produkčnej verzii už 4. septembra. Stane sa tak vo švédskom Štokholme. Stupňuje tak „hype“ okolo svojej očakávanej novinky.

Zmeska interiérov posledných 2. generácií

Ako sme už spomínali, tretia upútavka sa točí okolo interiéru. Ten je podobne ako predná a zadná časť exteriéru (na konci článku) podstatne konzervatívnejší ako v prípade konceptu predstaveného v roku 2016. Jedná sa o akúsi „zmesku“ posledných dvoch generácii interiérov vozidiel od Mercedes-Benz, doplnenú o neobvyklé obdĺžnikové výduchy ventilácie.

Volant elektromobilu Mercedes-Benz EQC pripomína volant z novej generácie triedy A a CLS. Ovládacie panely klimatizácie a ďalších systémov pripomínajú tie z nového CLS, ako aj súčasnej generácie modelov vyšších tried. V porovnaní s novým „A-čkom“ však pôsobia trošku zastaralo, obzvlášť keď berieme do úvahy, že sa jedná o elektromobil s najnovšími technológiami pod kapotou.

Ešte väčšie displeje?

„Štandardom“ v nových Mercedesoch sa pomaly stávajú dva veľké združené displeje. Inak tomu nie je ani v prípade elektrického EQC. Zdá sa, že tie by mohli mať dokopy ešte o niečo väčšiu uhlopriečku, ako bolo doteraz zvykom. Veď centrálny displej infotainmentu končí až pri pravom krajnom výduchu.

V prípade modelu Mercedes-Benz EQC sa dá očakávať, že digitálna prístrojová doska bude súčasťou základnej výbavy. Priznávame, mrzí nás, že jediným originálnejším prvkom v rámci interiéru novinky budú zdá sa len nové obdĺžnikové výduchy, keďže v Mercedesoch už dlhšiu dobu nachádzame okrúhle tvary. Snáď sa dočkáme nejakého prekvapenia pri predstavení.

Prvé upútavky na Mercedes-Benz EQC

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz EQC: Všetko, čo vieme o prvom elektrickom SUV zo Štuttgartu
Mercedes-Benz ukázal viac zo svojho pripravovaného elektrického SUV “EQC”
Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku

Zdroj: Mercedes-Benz/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár