Mercedes-Benz EQB: Prvé foto a info o novom elektrickom MPV

0

Automedia prináša prvé informácie a špionážne fotografie týkajúce sa nového elektromobilu stuttgartskej značky, Mercedes-Benz EQB. Jedná sa o kompaktné MPV, ktoré sa stane nástupcom modelu B 250e. Ten sa prestal vyrábať minulý rok. Čo máme od neho očakávať?

Automobilka Mercedes-Benz má mať v ponuke až 9 nových elektromobilov. Tým prvým bude nedávno predstavené elektrické SUV strednej triedy Mercedes-Benz EQC. Nasledovať ho bude kompaktný hatchback Mercedes-Benz EQA a potvrdený bol aj luxusný sedan Mercedes-Benz EQS. Model EQB tak bude zrejme súperiť o post v poradí 3. elektromobilu z rodiny EQ.

Automedia prináša okrem špionážnych fotografií aj prekvapivo veľa (neoficiálnych) informácií o modeli Mercedes-Benz EQB. Ten má byť postavený rovnako ako model EQA na platforme EVA II, pričom SUV EQC využíva platformu EVA I.

Viacero výkonových verzií

Jeho dizajn má byť podobný „spaľovacej“ novinke GLB, čo bude kompaktné SUV, ktoré sa zaradí medzi modely GLA a GLC. Mal by sa vyrábať v troch výkonových verziách, a to so 150, 200 a 250 kW elektromotorom. Na začiatok má byť však dostupná iba najslabšia verzia.

Batérie s rôznou kapacitou

O „dopovanie“ elektromotorov sa majú postarať batérie s kapacitami od 60 do 110 kWh. Minimálny dojazd modelu Mercedes-Benz EQB by mal byť 400 km, pravdepodobne podľa WLTP. Spomína sa aj hmotnosť celého batériového systému, a to až 650 kg. Zrejme sa to týka top verzie.

Nemalá cena

Koncern Daimler už zaregistroval množstvo typových označení modelu Mercedes-Benz EQB. A to: EQB 200, EQB 250, EQB 260, EQB 300, EQB 320, EQB 350 a EQB 360. Jeho cena má začínať na sume 50 000 €.

Uvádzané vrcholné špecifikácie sa nám zdajú vzhľadom na typ vozidla prehnané. V prípade zakladanej verzie však pôsobia hodnoverne, takže by sme na tento model nemuseli čakať dlho. Vyššie verzie prídu na trh zrejme neskôr, keď bude väčšia konkurencia a nižšia výrobná cena batérií.

Budeme veriť, že uvádzaná suma (50 000 €) za základný model nie je konečná. S takouto cenovkou by sa totiž zrejme nejednalo o moc konkurencieschopný elektromobil, ale skôr o „compliance car“.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Mercedes-Benz predstavil mestský elektromobil, ktorý zastúpi MHD
Mercedes chystá ďalších 9 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Mercedes-Benz EQC: Prvé elektrické SUV stuttgartskej značky predstavené

Zdroj: Automedia cez Insideevs 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár