Kompaktné elektrické SUV chystá aj Mercedes. Má niesť označenie EQB

0

Kompaktné SUV Mercedes-Benz EQB by malo byť ďalším elektromobilom nemeckého výrobcu. Zdá sa tak, že vozidlá tohto segmentu by sa mohli stať v rámci elektromobility mainstreamom.

Fanúšikovia elektromobility a zároveň „SUV-éčiek“ nižšej strednej a strednej triedy, by mali mať v budúcnosti k dispozícii širokú ponuku vozidiel tohto typu. Veď na trh sa pomaly chystajú napríklad modely ako Kia e-Niro, DS 3 Corssback E-Tense, Volkswagen ID Crozz, Škoda Vision E, Tesla Model Y, Lexus UX300e či ďalšie modely od Audi, Renaultu či Nissanu.

No a medzi spomínanými značkami nemôže chýbať ani Mercedes-Benz. Veď ten má mať vo svojom portfóliu do roku 2022 celkovo 130 elektrifikovaných variantov vozidiel.

Autocar hlási, že podľa zdrojov blízkych automobilke má niesť tento kompakt označenie EQB. Vychádzať má pritom z pripravovaného modelu GLB, ktorý bude logicky stáť medzi modelmi GLA a GLC. „GLB-éčko“ má pritom disponovať rázvorom náprav 2 789 mm a 5 alebo 7-miestnou konfiguráciou sedadiel. Model s názvom EQB tak pravdepodobne nebude vozidlom typu MPV, ako uvádza Insideevs.

Vlastný aerodynamický dizajn

Elektrický Mercedes-Benz EQB však bude mať vlastný dizajn karosérie, ktorý bude podstatne aerodynamickejší. Iná má byť najmä predná a zadná časť vozidla, kolesá či detaily, ktoré sa postarajú o koeficient odporu vzduchu nižší ako 0,30.

Sľubný dojazd

Spomínané zdroje taktiež uviedli, že kompaktné elektrické SUV bude vybavené batériou s kapacitou minimálne 60 kWh. Tá má údajne zabezpečiť dojazd 500 km. Zrejme však podľa zastaralého a nepresného cyklu NEDC. Má sa pritom jednať o nový elektrický pohon, ktorý bude využívať aj kompaktný elektrický hatchback Mercedes-Benz EQA.

Na sériové vozidlo si však ešte musíme počkáme, keďže do predaja sa má dostať až v roku 2021.

Aj plug-in hybrid

Skôr ako plne elektrický model EQB, by však mala prísť na trh plug-in hybridná verzia modelu GLB. Tá má byť vybavená 2-litrovým benzínovým motorom, ktorý bude poháňať prednú nápravu. O zadnú sa postará elektromotor. Batéria integrovaná do podlahy vozidla má údajne zabezpečiť úctyhodný čisto elektrický dojazd 100 km.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (MB EQC): MB cez Autocar

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes chystá hneď 2 vlajkové lode. Jedna bude plne elektrická
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
Tesla uvažuje o spolupráci s Mercedes-Benz na elektrickej dodávke

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár