Mercedes-Benz predstavil elektrickú „retro-futuro“ šialenosť na 4 kolesách

1

Mercedes-Benz predstavil na Monterey Car Week v kalifonskom Pebble Beach šialený elektrický koncept s názvom „EQ Silver Arrow „. Ten prepája najmodernejšie technológie s dizajnom pretekárskych vozidiel zo 40. rokov minulého storočia.

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow je inšpirovaný modelom W125 z roku 1937. Ten jazdil preteky šampionátu Grand Prix a až do roku 2017 držal rýchlostný rekord na verejných komunikáciách. Na nemeckej diaľnici sa mu podarilo dosiahnuť neuveriteľnú rýchlosť 432,7 km/h.

Umožní vám pretekať s virtuálnym súperom

Interiér obsahuje širokouhlý displej, na ktorý sa premieta trojrozmerný obraz okolia. Vďaka virtuálnej realite je potom možné závodiť s virtuálnym súperom, ktorý sa na spomínanom displeji zobrazuje ako „duch“. Palubný systém obsahuje aj jazdného trénera Virtual Race Coach, ktorý dáva počas pretekov vodičovi rady.

Virtuálny systém taktiež umožňuje zobrazenie indukčných pásov na ceste, ktoré umožňujú bezkontaktné nabíjanie elektromobilu počas jazdy. Koncept je tak pripravený na elektromobilitu budúcnosti. V kabíne nájdeme aj kvalitné materiály ako pravá koža, leštený hliník a masívne orechové drevo.

Zvuk F1 či AMG V8

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow má aj druhý displej, ktorý je integrovaný do volantu. Pomocou neho je možné prepínať jazdné režimy Comfort, Sport a Sport +, ako aj zvoliť si zvuk vozidla, nakoľko sa jedná v bežnom režime o „tichý“ elektromobil. Na výber je pritom zvuk Formuly 1 alebo 8-valcového motora vyladeného AMG.

Stádo elektrických koní pod kapotou

Koncept je extrémom nielen po dizajnovej, ale aj výkonovej stránke. Veď má 550 kilowattov, t.j. 750 konských síl. O ich dopovanie sa stará 80 kWh batéria, ktorá zabezpečí dojazd 400 km podľa novej realistickejšej normy WLTP.

Je tretím členom elektrickej rodiny EQ

Samotný názov aj logá prezrádzajú, že koncept patrí do rodiny EQ, ktorá nám od budúceho roka začne prinášať na trh sériové elektromobily. Tým prvým bude stredne veľké SUV EQC. Po ňom bude nasledovať kompaktný hatchback EQA. Dočkať by sme sa mali aj luxusného elektrického sedanu EQS, ktorého koncept nám Mercedes zatiaľ oficiálne neukázal.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Audi predstavilo úžasné elektrické superauto na okruhy aj bežné cesty
Spoločnosť Kalašnikov ide po Tesle. Predstavila elektromobil na báze “Moskviča”
Mercedes-Benz ukázal viac zo svojho pripravovaného elektrického SUV “EQC”

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Mercedes-Benz

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár