Mercedes chystá ďalších 9 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

0

Automobilka Mercedes-Benz predstavila pred pár dňami svoj prvý elektromobil z rodiny EQ, model EQC. Ten však podľa vlastných slov doplní o ďalších 9 plne elektrických modelov. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Stuttgartský výrobca nám doteraz oficiálne predstavil 2 elektrické koncepty svojej „podznačky“ EQ. Okrem spomínaného modelu EQC, ktorý už stihol dostať produkčnú podobu, to bol aj model EQA. Jedná sa o kompaktný hatchback, ktorý príde na trh po stredne veľkom SUV EQC, a to v roku 2020.

Ďalej bol potvrdený luxusný sedan veľkosti triedy S, EQS, ktorého dobre kamuflovaný prototyp sa už zrejme testuje. Dočkať by sme sa mali aj malého SUV s označením EQB. Do spomínaného počtu treba však zrejme započítať aj koncernové elektrické modely Smart, ktoré sa vyrábajú až v 3 variantoch – 2-miestne Fortwo/Fortwo Cabrio a 4-miestny Forfour.

Dočkáme sa aj elektrického vanu „triedy V“, resp. modelu Vito (osobná verzia). Najmä kvôli čínskemu trhu sa očakáva aj kompaktný sedan, ktorý by mohol vychádzať z modelu EQA. A čo desiaty elektromobil? Bude to športiak? Veríme, že áno.

Elektrické modely pokryjú 60 % segmentov

Generálny riaditeľ automobilky Mercedes-Benz Dieter Zetsche hovorí, že chystanými elektrickými modelmi pokryjú 60 % všetkých relevantných segmentov. Ďalšie modely, ktoré prídu v prípade dopytu na trh po roku 2022 by sa mali postarať o zvyšných 40 %.

Možné upustenie od značky EQ

Zetche sa taktiež vyjadril, že v budúcnosti, keď stúpne dopyt po elektromobiloch, môže automobilka upustiť od „podznačky“ EQ a namiesto toho ponúkne elektrické verzie svojich kľúčových divízií – Mercedes-AMG , Mercedes-Maybach a Mercedes-Benz.

Elektrifikácia AMG modelov je neodvratná

Šéf Mercedes-Benz dodal, že elektrifikácia športových modelov z divízie AMG je neodvratná. Najskôr sa však dočkáme hybridných vozidiel. A „v určitom časovom bode sa dočkáme elektrického AMG.“ Taktiež naznačil, že táto „transformácia“ by mohla byť spustená v nasledujúcich 5 rokoch.

Do roku 2022 až 50 e-modelov

Stuttgartský výrobca sa nesústreďuje len na čisté elektromobily. Do roku 2022 má ponúkať celkovo 50 elektrifikovaných modelov, vrátane mild hybridov a plug-in hybridov. Na elektrifikáciu svojho portfólia pritom automobilka vyčlenila 10 miliárd €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz EQC: Prvé elektrické SUV stuttgartskej značky predstavené
Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku
Tajomný Mercedes-Benz na špionážnych fotografiách. Ide o e-sedan EQS?

Zdroj: Autocar, titulná fotografia: Daimler

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár