Mercedes-Benz ponúkne 5 nových elektromobilov – EQA, EQB, EQE, EQG a EQS

4

Automobilka Mercedes-Benz dokončila vývojové plány pre 32 nových modelov, ktoré by mali prísť na trh do konca roka 2022. Tešiť sa máme na množstvo elektromobilov a plug-in hybridov, vrátane elektrického SUV značky Smart či vyše 800-koňového plug-in hybridu.

Portál Autocar po rozhovore s vysoko postavenými predstaviteľmi automobilky Mercedes-Benz prináša množstvo zaujímavých informácií, ktoré sa týkajú elektromobility.

Začneme pritom značkou Smart, ktorá patrí rovnako ako Mercedes-Benz pod koncern Daimler, aj keď už len z časti, keďže polovicu tejto značky mestských áut už vlastní čínska spoločnosť Geely.

Faceliftované verzie elektromobilov Forfour a Fortwo EQ prídu na trh do polovice tohto roka, pričom sa už chystá nová generácia týchto modelov. Dočkáme sa však aj úplne nového modelu, a to mestského elektrického SUV, o ktorom však zatiaľ vieme len to, že sa bude vyrábať v Číne.

5 elektromobilov

Nové elektromobily však prídu aj pod značkou Mercedes-Benz, a to hneď 5 modelov: EQA, EQB, EQE, EQS a EQG. Najmenší model EQA vychádza z novej generácie kompaktného crossoveru GLA. Dostupný má byť v 3 verziách, ktoré sa líšia predovšetkým dojazdom a výkonom. Top variant by mal ponúknuť reálny dojazd 400 km.

Model EQB bude kompaktné elektrické SUV odvodené od modelu GLB. Model EQE by mal byť sedanom vyššej strednej triedy, ktorý vyrastie na novej platforme určenej špeciálne pre elektromobily – MEA. Model EQG bude novou plne elektrickou generáciou „hranatého“ offroadu triedy G.

Elektrickou vlajkovou loďou značky Mercedes-Benz sa stane model EQS (platforma MEA), pričom pôjde o veľký športový sedan typu liftback, resp. sportback. Ten má disponovať batériou s kapacitou minimálne 100 kWh a údajne ponúknuť maximálny dojazd až 700 km.

Tešiť sa však môžu aj priaznivci plug-in hybridov, veď na trh sa má dostať až nových 20 modelov, vrátane plug-in hybridných verzií modelov CLA, GLA, E, S či AMG GT 4-Door Coupé s výkonom cez 800 konských síl.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický hatchback Mercedes EQA sa mení na crossover. Do predaja príde v roku 2020
Daimler/Mercedes zastaví vývoj spaľovacích motorov. Sústredí sa na e-mobilitu
Daimler chystá novú generáciu batérií pre elektromobily Mercedes-Benz

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. blabla vsetko, nic len vlhke sny… v reale to bude krabica technologicky o 5 rokov pozadu oproti Tesle, sice s dvojnasobnou cenou, ale tu „vyrovnaju“ sotva polovicnym dojazdom 🙂 🙂 🙂 mozete si ju po….

    • No, trošku by si zmenil reč, keby si sa na tom „medveďovi“ previezol. „Meďor“ je „meďor“.
      Mimochodom, Mercedes, presnejšie Daimler, zachránil Teslu od krachu a teraz ťahajú za jeden povraz, spolupracujú na technológiách a pod.
      Takže s vyjadrením „v reale to bude krabica technologicky o 5 rokov pozadu oproti Tesle“ by som až tak vrele nesúhlasil.

  2. Slappy trails: One time in fifth grade, I was walking back to class from the bathroom. Before I continue, I should specify two things. 1. My classroom was literally just around the corner from the bathroom, next to the lockers. 2. There was a boy that I had a crush on for the past year in my class. Now for whatever reason, I was swinging my arms around in a wild half-windmill motion. Don’t ask me why, I was just filled with child-like glee I guess. So there I was, swinging my arms dramatically, then just when I got to the corner… SMACK. I had accidentally slapped someone in the face. It took me a second to realize who it was: my crush. I was mortified, but he just started laughing. To this day I can probably cite that as one of my top clumsy/socially inept moments. More stories here https://is.gd/SFAFVz

Pridajte komentár