Unikli fotografie elektrických noviniek Mazda MX-30 a Nissan Ariya

7

Japonský motoristický magazín CarTop predčasne odhalil fotografie prvého elektromobilu od Mazdy, Mazda MX-30 a prvého elektrického SUV od Nissanu, Nissan Ariya. Tieto modely by pritom mali oficiálne uzrieť svetlo sveta zajtra, a to na autosalóne v Tokiu.

Mazda MX-30

Úniky fotografií nových oficiálne nepredstavených vozidiel nie sú ničím výnimočným. A zdá sa, že tie sa týkajú aj elektrických noviniek, ktoré by mali niesť mená Mazda MX-30 a Nissan Ariya. Ich fotografie sa totiž objavili v „papierovom“ magazíne CarTop (vydavateľ Kotsu Times), o čom informoval portál Creative Trend, uvádza Insideevs.

Mazda si svoj elektromobil doteraz veľmi dobre strážila, pričom jeho predprodukčný prototyp, ktorý dala nedávno vyskúšať vybraným motoristickým redakciám, bol „preoblečený“ za model CX-30. A podľa neoficiálnych informácií by sa mala elektrická novinka volať veľmi podobne – Mazda MX-30.

Uniknutá fotografia z časopisu, ktorý pôjde do obehu zrejme po oficiálnom predstavení oboch nových modelov, odhaľuje, že „Mazda MX-30“ bude crossover. Taktiež naznačuje, že by sme sa mohli dočkať podobného riešenia zadných dverí ako v prípade Mazdy RX-8 a BMW i3. Tzn. protichodného smeru otvárania, pričom medzi prednými a zadnými dverami by mal absentovať B-stĺpik.

mazda mx-30

Zdroj: CarTop/Kotsu-times.jp

Mazda pritom doteraz o svojom prvom elektromobile prezradila, že bude disponovať batériou s kapacitou 35,5 kWh, výkonom 103 kW, krútiacim momentom 265 Nm, podporou nabíjania max. výkonom 50 kW a 6,6 kW palubnou nabíjačkou.

Nissan Ariya

Prvé elektrické SUV od Nissanu by malo niesť meno Nissan Ariya, teda minimálne koncepčné vozidlo, ktoré bude predstavené na autosalóne v Tokiu. V septembri sa pritom objavili správy, že Nissan ukázal tento model svojim predajcom, pričom tí sa podelili o získané informácie.

Podľa nich má ponúknuť dojazd 480 km, zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) pod 5 sekúnd, 2. generáciu polo-autonómneho systému ProPilot či vnútorný priestor modelu Murano pri kompaktných rozmeroch modelu X-Trail.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nissan predstavil „zvýšený“ elektrický sedan s dojazdom cez 600 km
Prototyp prvého elektromobilu Mazda bol otestovaný. Aký je?
Unikátne Mitsubishi kombinuje 4 elektromotory s plynovou turbínou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Vyzerá to fakt zvláštne.. Možno to robia ako pri osemvalcoch, teda so „zlým a vysokým“ ťažiskom, aby si petrofili pripadali ako doma. A tak tam možno ozaj umiestnili baterky okrem podlahy.. Lebo taka loď ich na dojazd bude potrebovať veľa.. Len v prípade avizovaných 35,5 kWh to nejak nesedí.. Možno z toho vysvitne 135,5kwh nakoniec.. A to by bolo veru celkom zaujímavé 😉 no.. Uvidíme zajtra teda

Pridajte komentár