Prvý elektromobil značky Mazda dostal slovenskú cenovku

4

Mazda MX-30 je prvým elektromobilom japonskej značky, ktorá sa zatiaľ moc nehrnie do elektromobility. Avšak jej fanúšikovia si už môžu rezervovať jej čerstvý elektrický počin už aj na Slovensku. Spoznali sme pritom cenu.

Mazda MX-30 je 5-miestny SUV/crossover nižšej strednej triedy s rozmermi 4 395 mm x 1 795 mm x 1 570 mm x 2 655 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor).

Disponuje elektromotorom s výkonom 103 kW a krútiacim momentom 265 Nm. Batéria ponúka kapacitu 35,5 kWh, pričom má zabezpečiť dojazd okolo 200 km (WLTP). Podporuje DC nabíjanie maximálnym výkonom 50 kW, vďaka čomu sa nabije na 80 % za 30 až 40 min. Palubná nabíjačka disponuje výkonom 6,6 kW.

A koľko si Mazda vypýta za vozidlo spomínaných parametrov na Slovensku? V tzv. prvej edícii („First Edition“) vyjde Mazda MX-30 na 34 400 €. Okrem iného pritom ponúkne nasledovné:

 • Farby interiéru: Industrial Vintage alebo Modern Confidence
 • Elektricky nastaviteľné sedadlo s bedrovou opierkou, vyhrievané sedadlo vodiča
 • Pamäť polohy vodiča
 • 18” svetlé zliatinové disky kolies
 • Adaptívne LED svetlomety s automatickým nastavovaním sklonu, LED svetlá na denné svietenie, predné kombinované svetlá s charakteristickým svetelným vzorom
 • Zdokonalené bezpečnostné funkcie

Mazda na svojej stránke uvádza, že limitovanú edíciu First Edition bude možné objednať do marca budúceho roka. Na trh sa model MX-30 dostane v jeseni 2020.

Záujemca má aktuálne možnosť zarezervovania vozidla za vratný poplatok 1 000 €, pričom po jeho vyplatením bude zaradený do poradovníka.

Neskôr môže očakávať „exkluzívnu“ pozvánku na návštevu predajcu, u ktorého uskutoční finálnu objednávku. Dodávky elektromobilu Mazda MX-30 „First Edition“ sú naplánované na jeseň budúceho roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily Peugeot e-208 a e-2008 dostali slovenské, resp. „európske“ cenovky
Plug-in hybridná Škoda Superb je v SR lacnejšia ako porovnateľný dízel
VW ID.3 je v rámci výroby o 40 % lacnejší ako e-Golf, vysvetľuje šéf koncernu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. 200 km za 34 000 ???? to by som sa bál ísť mimo mesto. Dnes už je trend 400km…..zaspali???
  Tesla 3 dojazd 500 cena 50000, takže 1km za 100,
  Mazda dojazd 200 cena 20000 to by bolo fér!

Pridajte komentár