Mazda oznámila 13 nových e-áut, vrátane 3 elektromobilov a 5 plug-in hybridov

4

Automobilka Mazda dnes v skratke predstavila svoje plány do budúcnosti. Ako sa dalo čakať, tie sa točia okolo elektrifikácie a ďalších moderných technológií.

Mazda uvádza, že neustále zlepšuje spaľovacie motory a elektrifikačné technológie, a to ako súčasť architektúry „SKYACTIV Multi-Solution Scalable Architecture“. A od tejto architektúry sa odrazí prvá elektrifikačná časť Mazdy. Potom príde na rad dedikovaná platforma určená špeciálne pre elektromobily.

Elektrifikované vozidlá na báze multifunkčnej platformy majú vyhovieť rôznym potrebám zákazníkov a environmentálnym predpisom. A odvodené riešenia pomôžu aj v rámci trhu s infraštruktúrou na generovanie elektrickej energie.

V rokoch 2022 až 2025 sa máme od Mazdy najmä v rámci Japonska, Európy, USA, Číny a ASEAN (10 krajín juhovýchodnej Ázie) dočkať 13 elektrifikovaných modelov. A to 5 hybridov (s technológiami od Toyoty), 5 plug-in hybridov a 3 elektromobilov.

Dedikované elektromobily až po roku 2025

Potom sa dostane k slovu dedikovaná platforma pre elektromobily „SKYACTIV EV Scalable Architecture“, ktorá má byť predstavená v roku 2025. Na nej bude postavených „niekoľko“ elektromobilov „rôznych veľkostí a typov karosérie“.

Mazda pritom predpokladá, že do roku 2030 bude mať 100 % jej portfólia „určitú úroveň elektrifikácie“. A elektromobily majú predstavovať štvrtinový podiel.

Japonská automobilka tiež oznámila, že sa chystá nasadiť aj systémy autonómneho riadenia a zamerať na vývoj technológií pre služby súvisiace s konektivitou, vrátane aktualizácií na diaľku (OTA).

Zdroj: Mazda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mazda si dala patentovať e-pohon s motormi v kolesách, kondenzátorom a „Wankelom“
Elektrická Mazda MX-30 dostane predlžovač dojazdu na báze Wankelovho motora
Prvý elektromobil značky Mazda dostal slovenskú cenovku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Mazda má bohužiaľ vysokú pravdepodobnosť straty nezávislosti. Minimálne inovácie, žije z minulosti ICE. Čaka ju asi podobný osud ako Mitsubishi. Japonci už majú výrazný problem s kórejskou konkurenciou, s čínskou v BEV to bude ešte náročnejšie.

    • Na jednej strane radosť z príchodu nových super-dobrých značiek BEV, na druhej strane sa zmráka nad viacerými známymi značkami …. Pre hospodárstvo EU bude dôležité, či a ktoré automobilky padnú u nás!

Pridajte komentár