Čínsky e-crossover L&C s dojazdom 700 km (NEDC) príde zrejme aj do Európy

5

V Európe môžeme očakávať ďalšie zaujímavé čínske elektromobily, a to od spoločnosti Lynk & Co, ktorá je sesterskou značkou Volva. Zrejme vrátane nedávno predstaveného elektrického crossoveru Lynk & Co Zero Concept, ktorého sériová verzia pôjde do výroby budúci rok.

Čínsky automobilový koncern Geely, pod ktorý patrí aj Volvo, vrátane Polestar či značka mini-elektromobilov Zhi Dou predávaných tiež na Slovensku, má ďalšiu značku s globálnymi ambíciami – Lynk & Co. Tá má pritom na európsky trh vstúpiť do konca tohto roka, uviedol podľa China Daily prezident koncernu An Conghui.

Lynk & Co má pôsobiť minimálne v rámci hlavných európskych trhov, pričom využije zdroje automobilky Volvo. Prvý model, ktorý vstúpi na európsky trh, sa bude vyrábať v Číne. Jedným z ďalších by mohol byť luxusný elektrický crossover, ktorý vzíde z nedávno predstaveného konceptu Lynk & Co Zero Concept.

Model vznikol na novej „elektrickej“ platforme SEA, na ktorej vyrastú aj budúce elektromobily značiek Volvo či Polestar. Tú bude Geely zdieľať aj s inými výrobcami áut, podobne ako VW Group svoju platformu MEB.

Na spôsob Jaguaru I-Pace

Elektromobil Lynk & Co Zero Concept bol navrhnutý v dizajnérskom centre značky, ktoré sídli vo švédskom Göteborgu. Na základe dizajnu karosérie a rázvoru kolies („niečo pod 3 000 mm“) ho zdá sa môžeme zaradiť do rovnakého segmentu ako Jaguar I-Pace.

Výrobca sľubuje doživotné aktualizácie na diaľku, tzv. OTA, či hlasovú interakciu s využitím umelej inteligencie. Očakáva sa, že sériová verzia ponúkne dojazd cez 700 km podľa „optimistického“ cyklu NEDC. Počítať však zrejme môžeme s „WLTP dojazdom“ cez 500 km. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h má zvládnuť pod 4 s, takže sa zaradí k tým najrýchlejším elektromobilom svojej triedy. Sériová verzia modelu Lynk & Co Zero Concept vstúpi do výroby budúci rok.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na slovenský trh prichádza čínske elektro-SUV DFSK Seres 3. Poznáme cenu
Ďalší údajný konkurent Tesly Model 3 – Lynk & Co 03 na prvých fotografiách
Čo hovorí expert Sandy Munro na elektromobil Changli za 1 200 $?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. To bude drahé…. Masovka to určite nebude. S elektromobilovým trhom to čoskoro bude ako so smartfónovým – ovládnu ho čínske modely.

Pridajte komentár