Ďalší údajný konkurent Tesly Model 3 na prvých oficiálnych fotografiách

0

Ďalší údajný konkurent Tesly Model 3 je už v testovacej fáze. Tentokrát pochádza od čínskeho automobilového gigantu Geely, pod ktorý patrí aj značka Volvo. Volá sa Lynk & Co 03 a bude sa vyrábať aj v Belgicku. Logicky tak bude dostupný aj na európskom trhu. K dispozícii máme prvé oficiálne fotografie, ale aj špionážne zábery.

Koncern Geely založil pomerne nedávno značku Lynk & Co, ktorá už stihla predstaviť 3 modely. Tie budú dostupné v rôznych elektrifikovaných variantoch, pričom majú globálne ambície. Okrem Lynk & Co a Volva patrí pod koncern Geely aj na slovensku dobre známa značka Zhi Dou, ktorá produkuje metské elektromobily, pričom tá uvažuje, že u nás postaví svoj nový výrobný závod.

Prvé dva modely značky Lynk & Co, crossover 01 a SUV 02 by mali byť v Európe dostupné len v elektrických variantoch. Je však možné, že vybrané trhy sa dočkajú aj hybridných verzií. Elektrický model 03 sa začne predávať na domácom trhu v roku 2020. V Európe by mohol byť dostupný o rok neskôr, kedy sa spustí jeho výroba v Belgickom závode. Dizajn novinky jasne nadväzuje na svojich starších súrodencov.

Zdieľa platformu s Volvom XC40

Sedan Lynk & Co 03 je postavený na koncernovej modulárnej platforme CMA, ktorú využíva aj európske auto roku 2018, Volvo XC40. Výhodou tejto architektúry je to, že umožňuje výrobcom relatívne jednoduchú implementáciu rôznych druhov pohonu.

Najskôr „benzín“ a plug-in hybrid

A značka Lynk & Co túto modularitu naplno využije, keďže model 03 bude najskôr dostupný ako spaľovák a plug-in hybrid. Pod jeho kapotou sa objavia benzínové motory o objeme 1,5 (154 k) a 2,0 litra (190 k). Plug-in hybrid má ponúknuť výkon 178 koní a čisto elektrický dojazd 64 km.

Cena týchto verzií by sa mali pohybovať na domácom trhu v rozpätí 120 000 (15 000 €) až 160 000 juanov (20 000 €). Európske ceny elektromobilu zatiaľ známe nie sú.

Menší ako Model 3

Aj keď sa spočiatku očakával sedan vyššej strednej triedy, Lynk & Co 03 sa napokon zaradí do strednej triedy. Chystá sa tak konkurovať Tesle Model 3. Avšak rozmery konceptu napovedajú, že bude na Model 3 strácať minimálne po rozmerovej stránke. Ten totiž disponuje mierami 4 639 (dĺžka) x 1 840 (šírka) x 2 730 mm (rázvor).

Bohatá konektivita s možnosťou zdieľania na diaľku

Modely spoločnosti Lynk & Co sú vybavené modernými technológiami, takže vysoká miera konektivity je samozrejmosťou. Najnovší model 03 ponúkne veľké dotykové obrazovky s pripojením na internet. Lynk & Co 03 by mal disponovať aj digitálnym kľúčom, ktorý umožní zdieľanie vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen I.D.: Všetko, čo vieme o pripravovanom konkurentovi Tesly Model 3
Volvo Polestar 2: Spoznali sme prvé špecifikácie konkurenta Tesly Model 3
Bývalí manažéri Tesly, BMW a Nissanu predstavili konkurenta Modelu X za 37 000 €

Nová značka láme rekordy

Napriek tomu, že značka Lynk & Co vznikla v roku 2016, stihla si už získať množstvo fanúšikov. A to už svojím prvým modelom. Dôkazom je 6 000 objednávok, ktoré uskutočnili zákazníci behom 137 sekúnd od spustenia objednávkového systému. Tým bol údajne vytvorený svetový rekord v rýchlosti predaja automobilov.

Zdroje: Autocar, Carnewschina, 2, titulná fotografia (koncept): Lynk & Co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár