Unikátny český „retro-elektromobil“ Luka EV dostal lacnejšiu verziu

0

Malá česká automobilka MW Motors oznámila ďalší elektrický model. Presnejšie novú „vylepšenú“ verziu svojho „retro-kupé“ s úplne novou pohonnou jednotkou. Prvá verzia s prívlastkom „In-wheel“ má v každom kolese malý elektromotor. Novinka „Traditional“ je vybavená pohonným systémom s konvenčnou koncepciou. A zdá sa, že vozidlo je vďaka tomu podstatne lacnejšie.

Novinka Luka EV Traditional má síce konvenčnejšiu pohonnú jednotku, avšak rovnako ako verzia s motormi v kolesách sľubuje extrémnu efektivitu. Je síce o 71 kg ťažšia, hmotnosť 886 kg je však na dnešné pomery mušou váhou. A to aj vďaka podvozku z hliníkovej zliatiny a kapoty z „vláknového kompozitu“.

Český elektromobil je vybavený 2 batériovými boxmi s celkovou kapacitou 26,4 kWh, pričom tie majú vozidlu zabezpečiť dojazd až 310 km (neoficiálna hodnota stanovená na základe interného testovania). A to by znamenalo naozaj vysokú efektivitu, ktorá zrejme vyplýva zo spomínanej hmotnosti, ale aj skromného výkonu 55 kW.

Napriek vzhľadu teda nejde o žiadny „športiak“, čoho dôkazom je aj maximálna rýchlosť 140 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,8 s.

Väčší komfort

Model Luka EV Traditional popisuje výrobca ako vylepšeného nástupcu modelu „In-wheel“. Novinka má byť aj výsledkom zohľadnenia návrhov od odborníkov a nadšencov elektromobility, pričom prináša vyššiu úroveň komfortu. MW Motors v tejto súvislosti uvádza:

„Luka EV Traditional je oveľa tichší. Vzhľadom na povahu pohonu je pritom jazda oveľa hladšia. Nové odpruženie a ľahšie kolesá, ktoré prinášajú menej vibrácií, sú nositeľmi vyššej miery pohodlia.“

Nižšia cena

Zdá sa tiež, že novinka by mala byť aj podstatne lacnejšia. Na stránke výrobcu sa totiž uvádza cena 30 000 € bez DPH a poplatku za dopravu. Na podstránke verzie „In-wheel“ s motormi integrovanými do kolies pritom nájdeme cenovku 40 000 € bez DPH a poplatku za dopravu. Takže variant „Traditional“ sa oplatí oveľa viac, keďže parametre oboch verzií sa príliš nelíšia a ešte je aj komfortnejší a tichší.

Zdroj: MW Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česko-ruská spolupráca prináša „cenovo dostupný“ elektrický offroad
Česi predstavili elektromobil, ktorý má konkurovať legendárnej „multikáre“
Za tento český študentský elektromobil by sa nemuseli hanbiť ani tradičné automobilky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár