Český „retro-elektromobil“ Luka EV sa dočkal významných zmien krátko pred výrobou

5

Malá česká automobilka z obce Štěnovice, MW Motors, po dlhšej dobe informuje ohľadom svojho chystaného elektrického kupé s retro vzhľadom, ktoré nesie meno Luka EV. Dozvedáme sa pritom, že model prešiel viacerými významnými zmenami a do predaja sa dostane budúci rok.

V ostatnej dobe sa zdalo, že spoločnosť MW Motors sa zameriava najmä na svoj „sparťanský“ elektrický offroad MWM Spartan EV. Na základe aktuálnych informácií je však jasné, že popritom usilovne pracovala aj na elektrickom kupé Luka EV.

Česi totiž informujú, že tesne pred pôvodne plánovaným spustením výroby sa rozhodli pre zásadné prepracovanie svojho elektromobilu s retro vzhľadom. Dozvedáme sa pritom, že modernizovaný model Luka EV dostane nový vodou chladený elektromotor (platí pre verziu „Traditional“ bez motorov integrovaných do kolies, pôvodný motor mal výkon 55 kW), nové riadenie, brzdy a batérie, ako aj nabíjačku s vyššou kapacitou či výrazne upravený podvozok. Výrobca sa tiež zameral na vyššiu bezpečnosť.

Nový podvozok prináša okrem iného ideálny pomer rozloženia hmotnosti 50:50, nízke ťažisko a podľa výrobcu aj vynikajúce jazdné vlastnosti. Máme tiež očakávať rýchle nabíjanie. Nič konkrétnejšie sme sa však v tomto smere nedozvedeli. „Pôvodný“ model mal podľa skorších informácií podporovať maximálny nabíjací výkon len 30 kW. To však vzhľadom na „pôvodnú“ batériu s kapacitou 26,4 kWh malo stačiť na slušný nabíjací čas.

Zmeny interiéru a exteriéru

Model MWM Luka EV sa dočkal zmien aj v interiéri. Spoločnosť MW Motors sľubuje viac priestoru a pohodlia (napr. vďaka väčším sedadlám), vylepšenú prístrojovú dosku či nové funkcie a vlastnosti, vrátane diagnostiky vozidla na diaľku.

Čo sa týka exteriéru, elektrické „retro-kupé“ má novú uzavretú masku, čo prinieslo zníženie odporu vzduchu. Rozšírené zadné blatníky zas umožnili zväčšiť rozchod kolies a namontovať kolesá so 17″ diskami.

Automobilka MW Motors tiež informuje, že aktuálne „finalizujú produkčné dáta karosérie pre výrobu tzv. Golden samplu“ (finálna predprodukčná verzia). Ten má byť homologovaný v 1. polroku 2023 a potom sa máme dočkať spustenia predpredaja. Viac informácií ohľadom modernizovaného elektromobilu Luka EV (vrátane fotografií) máme očakávať už onedlho.

Zdroj: MW Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Česko-ruský“ elektrický offroad MWM Spartan je už možné predobjednať
Unikátny český „retro-elektromobil“ Luka EV dostal lacnejšiu verziu
Česi vylepšujú „lacné“ čínske elektromobily. Predávajú ich pod značkou elBlesk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár