Lucid Air, ktorý má ponúknuť najväčší dojazd na svete, má SUV-súrodenca

0

Americký startup Lucid Motors, za ktorým stojí bývalý šéfkonštruktér Tesly Model S, nedávno oznámil, že ich prvý elektromobil, ktorý sa dostane do výroby tento rok, ponúkne dojazd 832 km (EPA). Následne sme sa dozvedeli, že spoločnosť tiež chystá SUV. A aktuálne vďaka špionážnym záberom vieme, ako bude vyzerať.

Zdá sa, že luxusný elektrický sedan Lucid Air bude naozaj technologicky vyspelým elektromobilom, ktorý dokáže svojou efektívnosťou konkurovať vozidlám spoločnosti Tesla. Nejde pritom o žiadny prototyp, ale o vozidlo, ktoré smeruje do výroby.

Veľký výrobný závod spoločnosti Lucid Motors sa aktuálne dokončuje, pričom koncom mesiaca v ňom bude nainštalovaná výrobná linka. Hneď potom sa začne výroba tzv. beta 2 verzie vozidla, ktorá má veľmi blízko k produkčnej verzii. Prvé dodávky finálnych vozidiel sú naplánované na jar budúceho roka.

Ďalšie modely

Ako sa dalo čakať, Lucid Air nie je jediným elektromobilom, ktorý má americký startup na pláne. A to potvrdil v rozhovore pre Greencarreports Peter Rawlinson, šéf a technický riaditeľ Lucid Motors, ktorý bol predtým viceprezidentom Tesly a šéfkonštruktérom Modelu S.

Rawlinson uviedol, že pracujú na SUV, pričom už majú prototyp budúceho vozidla. A to potvrdzujú aj aktuálne „špionážne“ fotografie, ktoré zverejnil používateľ siete Twitter – Coast Redwoods. Fotografie naznačujú, že pôjde o naozaj veľké vozidlo, čo vyplýva aj z ďalších Rawlinsových slov.

Podľa neho bude mať ich elektrické SUV podobnú dĺžku ako model Air, ktorý sa zrejme zaradí do segmentu nad Teslou Model S. A dodal, že SUV bude rovnako úžasné ako ich sedan. Dá sa pritom očakávať, že tieto vozidlá budú zdieľať techniku, čo by malo SUV-čku zabezpečiť aj výnimočný dojazd.

Vzhľadom na predpokladanú horšiu aerodynamiku ako v prípade sedanu to síce bude pravdepodobne menej ako 832 km (EPA), stále však môžeme očakávať veľmi vysokú hodnotu.

Rawlinson tiež naznačil, že ich ďalším modelom by mohol byť elektrický pickup. Ten síce nie je témou dňa, ide však o „jasný nápad, ktorý zvažujú“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Lucid Air je lepší ako Tesla Model S, tvrdí „šéfkonštruktér“ oboch vozidiel
Fisker Ocean má byť „najlacnejším luxusným SUV“ aj vďaka platforme od VW
Sedan Lucid Air s dojazdom cez 640 km dostane 1 800-koňovú verziu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár