Prvý elektromobil značky Lexus, model UX 300e, dostal prvé cenovky

6

V Nórsku boli spustené objednávky na elektromobil Lexus UX 300e, pričom sme spoznali tamojšie ceny. Tie naznačujú, že sa tento model zrejme nezaradí medzi najvýhodnejšie ponuky.

Kompaktný elektrický crossover Lexus UX 300e bude v Nórsku dostupný v troch stupňoch výbavy. Základný variant vyjde v prepočte cca na 38 000 €, stredný na 41 900 € a top variant na 46 200 €, uvádza Electrive. Netreba však zabúdať, že ceny elektromobilov na nórskom trhu sú špecifické, keďže sa k ním vzťahuje nulová DPH.

Pre získanie predstavy o cene, ako aj možných cenách na iných trhoch, uvádzame nórske a slovenské ceny  väčšej a výkonnejšej Tesly Model 3 s väčším dojazdom a rýchlejším nabíjaním.

 • Nórsko: 41 400 € (SR+) / 46 400 € (LR)
 • Slovensko (s DPH): 48 500 € (SR+) / 58 900 € (LR)

Takže vidíme, že Lexus UX 300e v strednej výbave je v Nórsku v podstate rovnako drahý ako Tesla Model 3 SR+. V najvyššom stupni výbavy zas vyjde na veľmi podobnú sumu ako Model 3 LR. A to sa vzhľadom na jeho nasledujúce špecifikácie nejaví ako najkonkurencieschopnejšia ponuka.

Lexus UX 300e – špecifikácie

lexus ux 300e specifikacie

Zdroj: Lexus

Prvé dodávky zákazníkom majú byť spustené v 4. kvartáli 2020. Lexus už skôr avizoval, že objednávky na vybraných trhoch odštartujú v druhej polovici roka 2020. Ďalšie krajiny, zrejme aj Slovensko, sa dočkajú budúci rok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Lexus poskytne na batériu svojho 1. elektromobilu záruku 1 milión km / 10 rokov
Lexus spamuje majiteľov Tesiel. Chce, aby vymenili elektromobily za hybridy
Elona Muska trápia vysoké ceny elektromobilov Tesla. Chce to zmeniť

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Lexus UX 300e – špecifikácie = hlboké sklamanie.
  Toyotu mám rád, jednu hybridnú dokonca vlastním, ale toto s prepáčením „orezávatko“ má byť akože vlajková značka Toyoty?
  No ja neviem…
  Nabíjací výkon aj AC aj DC dávno prekonaný…
  Dojazd, dokonca podľa NEDC …
  Kapacita akumulátora…
  Systémový výkon…
  No ja ti fakt neviem…

  • Parametre porovnateľné s ostatnými konkurentmi dostupnými na trhu…, zase ux nie je vlajková loď, ale súhlasím s tým že ten progres je biedny, na druhej strane chápem, že investície vložené do vývoja sa musia splatiť, a tak je ten progres umelo brzdený… Jednoducho auto nieje mobil, že ho po dvoch rokoch vymeníš…

Pridajte komentár