Lexus predstavil v Detroite fascinujúci koncept (aj) elektrického crossoveru

0

Automobilka Lexus predstavila tento týždeň na autosalóne v Detroite prekrásny koncept svojej budúcej vlajkovej lode s označením Lexus LF-1. Okrem dizajnu zaujme aj možnosťou implementácie rôznych druhov pohonu. A to vrátane elektrického, plug-in hybridného, hybridného či vodíkového.

Lexus LF-1 sa svojimi rozmermi 5 014 x 1 986 x 1 605 mm, pri rázvore 2 974 mm, podobá Tesle Model X. Takže do novovznikajúceho segmentu veľkých elektrických SUV/crossoverov pribudne časom ďalší konkurent. Koncept LF-1 je symbolom novej stratégie automobilky Lexus, ktorá plánuje ponúkať svoje budúce modely s rôznymi typmi pohonov. Tie budú navrhnuté tak, aby mohli byť vybavené plne elektrickým, hybridným, plug-in hybridným, vodíkom, ale aj spaľovacím ústrojenstvom.

Revolúcia od roku 2020

Takáto variabilita sa má stať štandardom od roku 2025. Prvé modely sa však začnú dostávať na trh už od roku 2020. Prvým z nich by mohol byť práve veľký crossover, ktorý bude vychádzať z predstaveného konceptu Lexus LF-1.

„Lexus LF-1 je stelesnením našich predstáv o novom druhu našej vlajkovej lode. Tá bude mať schopnosti crossoveru, pričom si však zachová výkon a luxus dnešných špičkových sedanov,“ hovorí Kevin Hunter, prezident CALTY Design Research.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Bývalí manažéri Tesly, BMW a Nissanu predstavili konkurenta Modelu X za 37 000 €
Automobilka Infiniti predstavila krásny koncept elektrického sedanu Q Inspiration
Tesla Model S P100D má vážnu konkurenciu. Fisker EMotion „je“ lepší v mnohých ohľadoch

Prvým model CT?

Zaujímavosťou je, že aktuálne správy hovoria o tom, že prvý novodobý elektromobil koncernu Toyota by mal niesť práve značku Lexus. Špekuluje sa pritom o plne elektrickej verzii kompaktného hatchbacku CT.

Zdroj: tlačová správa  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár