Aj elektrická Lancia Ypsilon bola odhalená vďaka „špionážnym“ záberom

2

Znovuzrodenie značky Lancia sa blíži. A ešte pred oficiálnym predstavením jej prvého elektromobilu, subkompaktného hatchbacku Lancia Ypsilon novej generácie, sme vďaka neoficiálnym záberom spoznali jeho dizajn.

Nová éra talianskej značky Lancia pod krídlami koncernu Stellantis bude v znamení elektromobility. Taliani pritom už skôr uviedli, že tak ako v minulosti, aj aktuálne sa zamerajú na mestské vozidlá, „vlajkové lode“ a kompaktné sedany.

A svoju novú púť začnú subkompaktným hatchbackom Lancia Ypsilon novej generácie, ktorá príde na trh ako elektromobil a hybrid. To s najväčšou pravdepodobnosťou znamená, že novinka vyrástla na koncernovej platforme eCMP.

Vozidlo zažije svoju oficiálnu premiéru budúci mesiac, ešte predtým však máme k dispozícii množstvo záberov, ktoré odhaľujú dizajn vozidla. A to vďaka natáčaniu oficiálneho reklamného videa, počas ktorého Lancia zrejme nedbala na to, aby zamedzila zúčastneným či okoloidúcim jeho nasnímanie. Najmä fotografie pritom zaplavili sociálne siete.

Pri pohľade na „špionážne“ zábery nám Lancia Ypsilon „Electric“ evokuje jej koncernového bratranca Peugeot e-208 okoreneného o dizajnové prvky prebrané z konceptu Lancia Pu+Ra HPE.

Aké špecifikácie očakávať?

Technické špecifikácie prvého elektromobilu značky Lancia zatiaľ nepoznáme, tie by však nemali byť žiadnym prekvapením. Tak ako v prípade najnovších či modernizovaných koncernových príbuzných totiž môžeme s najväčšou pravdepodobnosťou očakávať nasledovné.

Výkon 115 kW, krútiaci moment okolo 260 Nm, novú li-ion batériu s chémiou NMC 811 s kapacitou 51 alebo 54 kWh, maximálny nabíjací výkon 100 kW, nabitie z 20 na 80 % za cca 30 min či 11-kW palubnú nabíjačku. Už spomínaný Peugeot e-208 vybavený 51-kWh batériou po modernizácii ponúka dojazd 400 km WLTP, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,2 s či maximálnu rýchlosť 150 km/h.

Zdroj titulného obrázku: via Alessandro Masera/Facebook

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Vzkriesená“ Lancia avizuje elektrickú vlajkovú loď s dojazdom cez 700 km
Prvý elektromobil Alfa Romeo, menšie SUV Milano, sa začína poodhaľovať
Elektrický crossover Fiat 600e dostal slovenský cenník
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nič nového pod slnkom !!! Neviem, koľko sa nájde fanúšikov značky Lancia, aby si kupovali práve toto prevedenia „vozítka“ koncernu Stellantis! A to ešte nevieme, akú nám zahrajú v cenovej oblasti !!! 🙂

Pridajte komentár