Lamborghini predstavilo koncept svojho prvého elektromobilu Lanzador. Má výkon cez 1 000 kW

1

Automobilka Lamborghini nám predstavila predobraz svojho prvého elektromobilu, ktorým bude 2+2 „Ultra GT“ s „vysokou svetlou výškou“ Lamborghini Lanzador. Taliani pritom uvádzajú, že tento koncept nie je rozmarom dizajnérov a inžinierov, ale konkrétnou ukážkou sériového vozidla.

Lamborghini hovorí, že model Lanzador je absolútne logickým rozšírením existujúceho portfólia, keďže má byť „dokonalým prepojením medzi Urusom a superšportiakmi značky“. A dodáva, že vozidlo kombinuje neodmysliteľný výkon superáut s vylepšenou „fun-to-drive“ osobnosťou, plus všestrannosť auta, s ktorým sa dá jazdiť každý deň. A aj napriek väčšej svetlej výške, je výška vozidla len 1,5 metra.

V elektromobile Lamborghini Lanzador nájme predný kufor. A dobrý prístup k tomu zadnému je zabezpečený vďaka veľkým skleneným dverám, ktoré je možné otvoriť „dokorán“. Zadné sedadlá sú nastaviteľné a prispievajú k variabilite batožinového priestoru.

Ukážka budúcich technológií

Koncepčný model Lanzador je tiež ukážkou budúcich technológií. Prvý elektromobil od Lamborghini bude mať pohon oboch náprav s vektorovaním krútiaceho momentu, pričom výkon pohonnej jednotky prekročí 1 000 kW. Ohľadom batérie Taliani uvádzajú len to, že pôjde o akumulátor novej generácie, ktorý zaistí dlhý dojazd. Podvozok vozidla je aktívny a disponuje vzduchovým odpružením a natáčaním zadnej nápravy.

„Elektrifikácia pre nás neznamená obmedzenie, ale inteligentnú príležitosť pre rozvoj výkonu a jazdných vlastností. Z hľadiska sily, pôžitku z jazdy a výkonnosti teda nebudú žiadne kompromisy. Integrované riadenie jazdnej dynamiky posúvame na úplne novú úroveň, ktorá doteraz nebola pre sériové športové vozidlá možná a ponúkneme našim zákazníkom úplne nový zážitok z jazdy,“ píše Lamborghini.

Sériové Lamborghini Lanzador sa má dostať do výroby v roku 2028 ako prvý elektromobil značky. Ešte predtým Taliani chystajú kompletnú elektrifikáciu svojho portfólia. Tento plán si vyžiada najväčšie investície v histórii značky – 1,9 mld. € počas 4 rokov, pričom prím budú hrať hybridné technológie.

lamborghini lanzador

Zdroj: Lamborghini

Zdroj: Lamborghini 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo si myslí šéf Ferrari o Tesle a kedy príde prvý elektromobil talianskej značky?
Porsche Mission X: Nástupca ikonických hyper-áut značky bude elektrický a extrémne rýchlo nabíjateľný
Chorvátsky elektromobil Rimac Nevera vytvoril 23 svetových rekordov
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár