Bulhari predstavili elektrický roadster, ktorý vystrelí na „stovku“ za 2,7 s

0

Bulharská automobilka Kinetik Automotive predstavila ultra-rýchly elektrický roadster Kinetik 07, ktorý je určený najmä na okruhy, avšak je ním možné jazdiť aj po bežných cestných komunikáciách.

Kinetik 07 je postavený na podvozku, ktorý vyvinula britská spoločnosť Carterham. Tá sa pritom špecializuje na ľahké športové automobily. A takým by mal byť aj bulharský roadster. Pod jeho „kapotou“ však nájdeme super-výkonnú elektrickú pohonnú jednotku.

2-sedadlové vozidlo disponuje výkonom 480 kW (644 k) a krútiacim momentom 800 Nm, vďaka čomu zrýchli z 0 na 100 km/h len za 2,7 s. A to má ísť o základný model, informuje Motor1.

Personalizácia karosérie

Výrobca zdôrazňuje, že 90 % komponentov použitých v rámci modelu Kinetik 07 je originálnych. Celú jeho softvérovú architektúru pritom vyvinul tím Kinetik Automotive. Zaujímavosťou je, že na výrobu väčšiny vonkajších komponentov sa používa 3D tlačiareň.

Tento spôsob výroby pritom zabezpečí nevídané možnosti personalizácie vozidla. Veď zákazník si môže dať vyrobiť na mieru aj formu a tvar „karosérie“. Realizácia predstáv zákazníka má byť podľa spoločnosti Kinetik Automotive hotová za 24 hodín.

Využívajú sa pritom aj technológie virtuálnej a rozšírenej reality, ako aj softvér, ktorý nájdeme v dizajnérskych štúdiách automobiliek Porsche a Jaguar. Predstavené vozidlo je predprodukčný prototyp. Do výroby je pritom naplánovaných len 7 kusov, takže názov Kinetik 07 je o to viac výstižnejší.

Ďalšie bulharské modely

Kinetik 07 by nemal byť jediným bulharským elektromobilom. Elektrické modely totiž chystajú aj tamojšie spoločnosti Sin Cars a Alieno. Ich vozidlá sa budú pritom diametrálne líšiť. Sin Cars sa chce sústrediť na cenovo dostupné mestské elektromobily s dojazdom od 150 km. Základná cena týchto modelov sa má pohybovať okolo úrovne 10 000 €.

Model Alieno Arcanum je zas ako z inej planéty, pričom oznámené špecifikácie sú doslova neuveriteľné. Veď tento elektrický hyperšport má mať výkon 2 610 až 5 221 konských síl a krútiaci moment 4 440 až 8 800 Nm. Stáť má pritom 750 000 až 1 500 000 € (viac…).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Turecká národná automobilka chystá 5 elektromobilov. Prvý ukáže čoskoro
Rusi chcú už čoskoro ponúknuť najlacnejší elektromobil na svete
Prvý mexický elektromobil sa chystá do výroby. Má stáť 18 000 $

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár