V SR bola spustená výroba plug-in hybridu Kia XCeed. Poznáme jeho cenu

0

Kia začala vo svojom slovenskom závode s výrobou ďalšieho plug-in hybridného modelu – Kia XCeed Plug-in Hybrid. A poznáme už aj jeho slovenskú „akciovú“ cenu.

Kia Motors Slovakia úspešne spustila sériovú výrobu plug-in hybridnej verzie modelu XCeed. Výroba nového elektrifikovaného modelu nasleduje len niekoľko mesiacov po spustení výroby modelu Ceed Sportswagon PHEV (taktiež plug-in hybrid) a je dalším krokom v stratégii postupnej elektrifikácie značky Kia. Príchodom týchto modelov prináša Kia elektrifikovaný pohon po prvýkrát do segmentu kompaktných rodinných áut.

„Tieto dva modely predstavujú pre spoločnosť Kia ďalšiu dôležitú etapu, keď do našej širšej rady vozidiel zavádzame moderné hnacie ústrojenstvo novej generácie. Predaj modelového radu Ceed dosiahol medziročný nárast o 46 % počas roka 2019 a nové elektrifikované varianty ďalej zvýšia jeho príťažlivosť, “ povedal Emilio Herrera, prevádzkový riaditeľ Kia Motors Europe.

Plug-in Hybridné modely Kia XCeed a Ceed Sportswagon sa exkluzívne vyrábajú v jedinom európskom výrobnom závode značky Kia, v slovenskej Tepličke nad Váhom. Na tieto modely sa bude vzťahovať štandardná 7-ročná záruka, rozšírená aj na batériu a novú hnaciu sústavu.

Základné špecifikácie

Kia Ceed Xceed a Sportswagon Plug-in hybrid ponúkajú alternatívu ku konvenčným motorom. Nové hnacie ústrojenstvo spája 8,9 kWh lithium-polymérovú batériu, 44,5 kW elektromotor a efektívny 1,6 litrový, štvorvalcový benzínový motor s priamym vstrekovaním (GDI). Celkový výkon hnacieho ústrojenstva je 141 koní s krútiacim momentom 265 Nm.

Ceed Sportswagon Plug-in hybrid je schopný cestovať s nulovými emisiami 60 kilometrov, zatiaľ čo XCeed je schopný prejsť v čisto elektrickom režime 58 kilometrov. Musíme však dodať, že ide o hodnoty na základe starého „optimistického“ cyklu NEDC.

Oba modely sú vybavené novým virtuálnym zvukovým systémom motora. Ide o zvukový výstražný systém, ktorý sa aktivuje iba v elektrickom režime pri nízkych otáčkach ako aj pri cúvaní. Systém generuje zvuky, aby spoľahlivo informoval chodcov o prítomnosti vozidla a zvýšil tak ich bezpečnosť.

Model Kia XCeed PHEV sa dostane do predaja naprieč Európou v druhom kvartáli roka 2020. Na slovenskom trhu sa dá aktuálne objednať za cenu od 33 300 € (vrátane aktuálnej zľavy vo výške 1 200 €).

Zdroj: tlačová správa (Kia)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia ponúkne elektromobil s dojazdom cez 500 km a 20 min nabíjaním
Na Slovensku by sa mohli vyrábať ďalšie elektrické modely KIA a elektromotory
Kia chce premeniť model Picanto na cenovo dostupný elektromobil

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár