Kia má chystať elektrického „nástupcu Stingera“ s dojazdom až 800 km

2

Máme tu prvé neoficiálne správy ohľadom elektromobilu značky Kia, ktorý vyrastie na úplne novej e-platforme navrhnutej pre elektromobily koncernu Hyundai Motor novej generácie. Má ísť o historicky najvýkonnejšiu Kiu a zároveň elektromobil s najvyšším dojazdom v rámci juhokórejského koncernu.

Hyundai koncom minulého roka oznámil, že chystá nové platformy pre elektromobily, ktoré spája koncernový systém IMA (Integrated Modular Architecture) navrhnutý pre integrované modulárne platformy. Pre osobné elektromobily novej generácie je pritom vyhradená platforma eM.

A jedným z prvých, ak nie prvým modelom, ktoré na nej vyrastú a prídu na trh od roku 2025, má byť podľa neoficiálnych správ od kórejskej publikácie Etnews elektromobil značky Kia s interným názvom GT1, upozornil web Motor1.

Motor1 uvádza, že pravdepodobne pôjde o „ideového nástupcu“ modelu Stinger, ktorý svojho času vzbudil veľkú pozornosť. Na základe informácií od ETnews sa však zdá, že by mohlo ísť o mierne väčšie vozidlo, ktoré sa „zmestí“ do segmentu E.

Zaujímavé špecifikácie

Každopádne viac ako veľkosť zrejme zaujmú špecifikácie, ktoré mali byť údajne potvrdené koncernom Hyundai Motor a ktoré majú pochádzať „z priemyslu“. Batéria chystanej novinky má mať kapacitu až 113,2 kWh, pričom  elektromobilu Kia „GT1“ má zabezpečiť dojazd 700 až 800 km. Nie je známe podľa akého cyklu, ale ak podľa domáceho kórejského, máme sa zrejme na čo tešiť, keďže ten zdá sa patrí medzi „najprísnejšie“, podobne ako EPA.

Kia GT1 nemá byť len rekordérom koncernu v elektrickom dojazde, ale aj výkone v rámci značky Kia. Vrcholná verzia má totiž ponúknuť výkon 450 kW. Základná verzia s pohonom jednej nápravy by mala mať 200 kW a  „stredná“ verzia s pohonom oboch náprav 320 kW.

Nuž, uvidíme. Ide o neoficiálne a relevantnými stranami oficiálne nepotvrdené informácie, takže ich treba brať zatiaľ s rezervou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia do roku 2027 ponúkne 15 elektromobilov. Zrejme aj zo Slovenska
Koncern Hyundai avizuje novú generáciu elektromobilov s dojazdom vyšším o 50 %
Kia prekvapila predstavením nového elektromobilu EV5
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Len som si spomenul, s akou slávou a očakávaním úspechu prichádzal Stinger na trh! Dnes mám pocit, že sa po ňom zľahla zem! A tak neviem, či je dobré, sa na Stinger odvolávať alebo naň nadväzovať! 🙂 ….

  2. Trh už dlho čaká na praktické BEV cca o veľkosti Tesly Y za cenu do 20 tis., týchto predimenzovaných hračiek pre milionárov je na trhu nadbytok. V Číne to ide, v Európe je to zatiaľ neprekonateľný problém. Snáď Tesla M2 urobí nejaký vietor.

Pridajte komentár