Nová Kia Soul EV príde v 2 variantoch s dojazdom až 485 km

0

Špionážne fotografie nám už naznačili možný dojazd novej generácie elektrického crossoveru Kia Soul EV. Aktuálne však máme k dispozícii vyjadrenie marketingového šéfa Kie, v ktorom hovorí o jeho batériách a dojazde. A nielen to.

O elektromobily koncernu Hyundai Motor, pod ktorý patrí aj Kia, je veľký záujem. A vyzerá to tak, že výnimkou nebude ani nová generácia elektrického Soulu. Veď ten ponúkne rovnaké batérie ako jeho starší súrodenci Kia e-Niro a Hyundai Kona Electric, pričom by mal byť dostupný za najnižšiu cenu.

Batérie ako e-Niro

Marketingový šéf Kie pre Európu, Artur Martins, hovorí, že nová Kia Soul EV bude obsahovať rovnaké batérie, ako o triedu väčší elektromobil z domácej dielne, Kia e-Niro. A to batérie s kapacitou 34 a 60 kWh. Uvádzané hodnoty zrejme platia pre disponibilnú kapacitu, nakoľko celková kapacita batérií modelu e-Niro je 39,2 a 64 kWh.

Kia Soul EV 2019 tak bude dostupná v dvoch batériových variantoch. Základný model ponúkne po vzore modelu e-Niro dojazd okolo 312 km (WLTP), vyšší model zas okolo 485 km (WLTP). A to sú výborné parametre. Zvedaví tak budeme na cenu.

Najlacnejší koncernový elektromobil?

Cena nového Soulu by mala byť najnižšia spomedzi spomínaných koncernových súrodencov, nakoľko sa jedná o hierarchicky najnižšie postavený model. Cena modelov Kia e-Niro a Hyundai Kona Electric je veľmi podobná, napriek tomu, že Kiu môžeme zaradiť po stránke veľkosti o triedu vyššie. Hyundai je skrátka v hierarchii koncernu vyššie.

Kia Soul EV, ktorá má podobnú veľkosť ako Kona, tak bude takmer naisto lacnejšia. Pripomíname, že Hyundai Kona Electric stojí na Slovensku 34 990 (39,2 kWh), resp. 38 490 (64 kWh) €. Na podobnej cene pritom začína aj starší model Hyundai Ioniq Electric.

Odhalenie už čoskoro

Kia Soul EV novej generácie sa odhalí už na novembrovom autosalóne v Los Angeles. Do tej doby sa musíme uspokojiť s nasledujúcimi špionážnymi fotografiami či zábermi koncepčného vozidla. Novinka by mohla byť v Európe dostupná len ako elektromobil, pričom napríklad na britský trh dorazí na jar budúceho roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
V Žiline sa budú vyrábať plug-in hybridy KIA. Prvým bude Ceed
Robert de Niro bude tvárou kampane na elektromobil Kia e-Niro
Kia Niro EV “bije” 2-krát drahšie prémiové elektrické SUV-éčka

Zdroj: Autocar, titulná fotografia: Kia   

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár