KIA chystá 7 nových elektromobilov. Načrtla ich dizajn

0

Automobilka Kia informovala o svojich aktualizovaných plánoch v oblasti elektromobility. Načrtla pritom 7 nových elektromobilov, ktoré budú od počiatku navrhnuté ako čistokrvné elektrické autá, pričom vyrastú na špecializovanej e-platforme.

Kia informuje, že od roku 2011, kedy uviedla na trh svoj prvý elektromobil Ray EV, predala po celom svete viac ako 100 000 plne elektrických vozidiel. Toto tempo však plánuje dramatickým spôsobom zrýchliť. Počas nasledujúcich 9 rokov chce totiž dosiahnuť, aby sa elektromobily podieľali na jej celkových predajoch 25 percentami.

Aj preto chce mať do roku 2025 v ponuke 11 plne elektrických modelov. Každé 5 predané auto v rámci vyspelých trhov, vrátane Európy, USA a Kórey, má byť pritom do roku 2025 elektromobil. Do roku 2027 sa portfólio značky rozšíri o 7 „vyhradených“ elektromobilov.

Tzn. vozidiel, ktoré boli od počiatku vyvíjané výhradne ako plne elektrické, pričom vyrastú na špecializovanej platforme pre tento druh vozidiel. Kia aktuálne tieto vozidla načrtla v rámci obrázkov, ktoré toho žiaľ viac zahaľujú ako ukazujú.

Prvé z nich nesie kódové označenie CV a príde na trh budúci rok. Pôjde o crossover, ktorý bude vychádzať z konceptu Imagine. Ten okrem iného ukáže aj dizajnové smerovanie značky.

Automobilka Kia plánuje ponúknuť rôznorodé typy produktov, ktoré budú reflektovať požiadavky trhu. A to napríklad modely vhodné do mestských centier, modely vhodné pre diaľkové cesty či modely zamerané na športovú jazdu.

A vďaka špecializovanej platforme pre elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform), majú na nej postavené modely ponúknuť najpriestrannejšiu kabínu v rámci príslušných tried.

Kia tiež skúma rôzne nové obchodné možnosti, vrátane programu prenájmu batérií pre elektromobily a aktivít, ktoré sa zameriavajú na tzv. druhý život batérií.

Zdroj: Kia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Slovenská“ Kia plánuje výrobu nového elektromobilu segmentu C
Elektrický crossover značky Kia ponúkne zrýchlenie „super-auta“
Kia plánuje aj „lacný“ malý elektromobil pre mestské využitie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár