Kia zverejnila špecifikácie plne elektrickej verzie modelu Niro. Prví zákazníci sa dočkajú už v júli

0

Koncern Hyundai Motor Company, pod ktorý patrí aj značka Kia, spustil predobjednávky na svoj ďalší nový elektromobil. Po nedávno predstavenom Hyundaii Kona Electric, sa tento rok dostane do predaja aj elektrický crossover nižšej strednej triedy Kia Niro EV. Je preto najvyšší čas, aby sme sa pozreli na jeho špecifikácie.

Plne elektrická Kia Niro EV je už treťou verziou tohto modelu. Ten kórejská automobilka vyrába s troma elektrifikovanými typmi pohonu. A to hybridným, plug-in hybridným čoskoro aj plne elektrickým. Rovnako ako koncernový Hyundai Kona Electric sa bude Niro EV ponúkať v dvoch verziách (ME a LE). Nie je preto žiadnym prekvapením, že som svojim „bratrancom“ bude zdieľať rovnakú techniku.

kia niro ev specifikacie

Menšia Kona, väčší Niro

Minuloročné informácie od automobilky Kia naznačovali, že sa tento rok dočkáme plne elektrickej verzie modelu Stonic, ktorý je koncernovým dvojčaťom Hyundaiu Kona. Koncern Hyundai Motor Company si však zjavne uvedomil, že by sa jednalo o zbytočnú konkurenciu do vlastných radov a rozhodol sa najskôr pre elektrifikáciu väčšieho modelu Niro. Takže zákazníci budú mať už čoskoro na výber medzi elektrickým SUV segmentu B (Kona) a segmentu C (Niro).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai dnes predstavil elektrickú verziu modelu Kona. Môže sa stať hitom
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla Model X problém?
Renault Zoe R110: Facelift európskeho bestselleru by mal priniesť nielen výkonnejší motor a rýchlejšie nabíjanie

Kia Niro EV – špecifikácie

VerziaKia Niro EV MEKia Niro EV LE
Výkon150 kW (204 k)150 kW (204 k)
Dojazd240 km380 km
Kapacita batérie39,2 kWh64 kWh
Rázvor2,700 mm2,700 mm
Dĺžka4,375 mm4,375 mm
Šírka1,805 mm1,805 mm
Výška1,560 mm1,560 mm
Cena na kórejskom trhu43,5 milióna KRW (32,923 €)46,5 milióna KRW (35,194 €)

 

Udávaný dojazd je vypočítaný podľa kórejského cyklu, ktorý je veľmi podobný metodike EPA. To znamená, že sa jedná o realistický odhad skutočného dojazdu.

Prvé dodávky modelu Kia Niro EV sa začnú realizovať v júli tohto roku, a to na domácom kórejskom trhu. Nóri sa dočkajú v 3. štvrťroku. O čosi neskôr bude model dostupný aj v rámci zvyšných európskych trhov.

Tak čo, ktorý koncernový model by ste uprednostnili? Kiu Niro EV alebo Hyundai Kona Electric?

Zdroj: Kia cez Pushevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár