Elektrický crossover značky Kia ponúkne zrýchlenie „super-auta“

2

Automobilka Kia opäť odhalila nové informácie ohľadom chystaného elektrického crossoveru, ktorý vychádza z konceptu Imagine. Ten dostane šialene rýchlu verziu, ktorá prešprintuje aj mnohé „super-autá“. Vďaka technológiám od chorvátskeho startupu.

Kórejská značka už uviedla, že elektromobilu vychádzajúceho z konceptu Kia Imagine sa dočkáme budúci rok. Dodala, že bude mať pohonný systém s 800V architektúrou, ktorá umožní ultra-rýchle nabíjanie výkon až 350 kW. Z 20 na 80 % sa má pritom nabiť za 20 min. A zaujímavý je aj sľubovaný dojazd, a to 500 km.

Zrejme najrýchlejší sériový crossover

Aktuálne sa prostredníctvom portálu Autoexpress dozvedáme, že tento model nesie interné označenie Kia CV a že pôjde o „haló“ vozidlo kórejskej automobilky. A o „haló“ sa určite postará aj zrýchlenie vozidla. Veď podľa Emilia Herreru, prevádzkové riaditeľa Kia Motors Europe, má z 0 na 100 km/h akcelerovať za menej ako 3 sekundy.

A takýmto zrýchlením sa nemôžu pochváliť ani mnohé drahé „super-autá“. Je pravdepodobné, že extrémnou akceleráciou bude disponovať len špičková verzia, ktorá si má pomôcť technológiami od chorvátskeho startupu Rimac.

V ňom má totiž koncern Hyundai Motor, pod ktorý patrí aj Kia, podiel. A nielen Hyundai, ale napríklad aj Porsche, pričom Rimac dodáva techniku aj pre superautá značiek Koenigsegg a Pininfarina. Stelesnením schopností chorvátskej spoločnosti je pritom jej najnovší, šialene rýchly elektromobil Rimac C_Two.

„Prémiové auto za neprémiovú cenu“

Zatiaľ sa Kia Imagine rysuje ako veľmi zaujímavý elektromobil, pričom by ho nemusela „zabiť“ ani cenovka. Marketingový šéf Kie Carlos Lahoz vo februári povedal, že tento model bude mať významný vplyv na to, ako zákazníci vnímajú značku a jej budúcnosť. Podľa neho ponúkne prémiové parametre a vysokú mieru výkonu, a to bez toho, aby musel zákazník platiť „prémiové“ sumy, ako v prípade značiek Tesla, BMW alebo Mercedes-Benz.

A šéf Kia UK, Paul Philpott, v súvislosti s chystaným elektromobilom dodal dôležitú poznámku. A to, že tento model bude „cenovo dostupný“. Určite však nepôjde o žiadne „ľudové“ vozidlo. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia chce premeniť model Picanto na cenovo dostupný elektromobil
Hyundai a Kia investovali kvôli elektromobilom do chorvátskeho startupu
Na Slovensku by sa mohli vyrábať ďalšie elektrické modely KIA a elektromotory

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár