Elektrický top model Kia: „Prémiový crossover za neprémiovú cenu“

6

Kia uvedie budúci rok na trh elektrický crossover strednej triedy na báze konceptu Imagine. Ten má ukázať, čoho všetkého je kórejská automobilka schopná v oblasti elektromobility. Má ísť o výkonný prémiový, ale cenovo dostupný model, ktorý môže disponovať technológiami chorvátskej spoločnosti Rimac.

Šéf produktového plánovania automobilky Kia, Martínez Masip, hovorí, že chystaný elektromobil je veľmi dôležitý z hľadiska preukazovania ich schopností v oblasti elektromobility. Marketingový šéf Kie Carlos Lahoz dodal, že tento model bude mať významný vplyv na to, ako zákazníci vnímajú značku a jej budúcnosť.

„Prémiové auto za neprémiovú cenu“

Lahoz tiež hovorí, že v súčasnosti existuje mnoho elektrických áut segmentov A, B a „high-end“, pričom oni chcú ponúknuť niečo iné. Nový elektromobil Kia má mať podľa neho prémiové parametre a vysokú mieru výkonu. A to bez toho, aby musel zákazník platiť „prémiové“ sumy, ako v prípade značiek Tesla, BMW alebo Mercedes-Benz.

Novinka vyrastie na základoch novej špecializovanej koncernovej platformy, ktorá je určená pre budúce väčšie a výkonnejšie SUV a sedany. Kia pritom sľubuje dojazd 500 km, pričom jej úsilím v rámci budúcich modelov je dosiahnutie 800 km dojazdu na jedno nabitie.

Elektrický crossover na báze konceptu Imagine bude mať pohonný systém s 800V architektúrou, ktorá umožní ultra-rýchle nabíjanie výkon až 350 kW. Z 20 na 80 % sa má pritom nabiť za 20 min.

Elektromobil, ktorý príde na trh budúci rok, ponúkne podľa COO Kia Europe, Emilia Herreru, aj vysoký výkon. „Pozrite sa na Teslu. Výkon je kľúčovou súčasťou toho, čo ponúka, pričom veríme, že takto by sme mali robiť naše elektromobily,“ povedal.

Technológie chorvátskeho startupu

Herrera dodáva, že ich cieľom je aplikovať technológie chorvátskeho startupu Rimac, ktorý vyvíja a vyrába vysokovýkonné pohonné systémy pre elektrické vozidlá, ako aj vlastné elektrické hyper-autá. Koncern Hyundai Motor Group, do ktorého patrí aj Kia, pritom vlastní časť tejto uznávanej spoločnosti.

Šéf Kia UK, Paul Philpott, v súvislosti s chystaným elektromobilom dodáva dôležitú poznámku. A to, že tento model bude cenovo dostupný. Určite však nepôjde o žiadne „ľudové“ vozidlo. Každopádne nás Kia svojimi vyhláseniami veľmi navnadila. Dúfame teda, že realita bude zodpovedať jej slovám.

Zdroj: Autocar

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kia chce premeniť model Picanto na cenovo dostupný elektromobil
Na Slovensku by sa mohli vyrábať ďalšie elektrické modely KIA a elektromotory
„Žilinská“ Kia Ceed Plug-in hybrid dostala 1. cenovku. Je drahšia ako Superb iV

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Mate Rimac je důkaz, že i snílci mohou měnit svět. Kdo by si vsadil na šílence z Chorvatska před pár lety? A dnes má v Rimacu podíl Porsche (Taycan obsahuje know how Rimacu), Hyundai/KIA a další…

Pridajte komentár