Kia predstavila možného nástupcu elektromobilu e-Niro

0

Automobilka Kia predstavila nový koncepčný elektromobil s názvom Kia HabaNiro. Hovorí o ňom, že definuje novú kategóriu mobility. Dodáva, že ak by ste sa stavili, že sa nedostane do výroby, môžete prehrať. Všetko teda nasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o „pikantného“ nástupcu modelu e-Niro.

Ak vám názov HabaNiro niečo pripomína, máte zrejme na mysli výraz Habanero, ktorým je pomenovaná jedna z najštipľavejších odrôd chilli papričiek. A presne takým má byť aj tento elektromobil. Dizajnovo a pohybovo pikantný, ale zároveň aj výnimočne multifunkčný a praktický.

Nová kategória mobility

Výrobca tvrdí, že Kia HabaNiro zakladá novú kategóriu mobility – ECEV. Táto skratka pritom znamená Everything Car Electric Vehicle, čiže elektromobil pre všetko. Má byť vhodný na nákupy, cestovanie na obchodné stretnutia či hľadanie ťažko dostupných rybárskych stanovíšť.

Je akousi víziou elektrických vozidiel a jasnozrivým náhľadom do budúcnosti mobility, kde automobily v sebe integrujú zaujímavý dizajn, schopnosti, praktickosť a kreativitu.

HabaNiro má byť pritom kombináciou crossoveru, úžitkového vozidla, modernej technologickej pracovne, dobrodružného vozidla a vozidla vhodného na dochádzanie za prácou. Takže slovné spojenie „Everything Car Electric Vehicle“ v tom prípade dáva zmysel. 🙂

Dojazd okolo 500 km

Koncept Kia HabaNiro má mať dojazd okolo 500 km a podporovať autonómne riadenie najvyššej úrovne. V interiéri prekvapujúco nenájdeme žiadne bežné displeje, nakoľko sa o všetko podstatné postará pokročilý head-up displej s rozšírenou realitou, ktorý premieta údaje a informácie na čelné sklo. Ten sa pritom ovláda pomocou akrylového dotykového panela so senzormi „Light Feedback“.

O triedu väčší ako e-Niro

Možný nástupca modelu Kia e-Niro by mohol ponúknuť podstatne viac priestoru ako súčasný model. Veď dosahuje rozmery 4 430/1 955/1 600/2 830 mm (dĺžka/šírka/výška/rázvor), zatiaľ čo e-Niro 4 375/1 805/1 560/2 700 mm. Je to teda o triedu väčší elektromobil, aspoň čo sa rázvoru a šírky týka.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Kia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
KIA zvažuje výrobu elektromobilov v Európe. Slovensko je v hre
Kia e-Soul dostala európske cenovky. Je drahá ako Tesla Model 3
Kia chystá množstvo elektrifikovaných áut. Vrátane elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár