Kia ukázala svoj prvý dedikovaný elektromobil – crossover strednej triedy EV6

3

Automobilka Kia dnes odhalila svoj elektromobil novej generácie, Kia EV6. Ide o crossover strednej triedy, ktorý je prvým vozidlom značky postaveným na základoch platformy určenej špeciálne pre elektromobily.

Kia EV6 podľa tlačovej správy výrobcu predstavuje novú dizajnovú filozofiu značky. Vzhľad vozidla je výsledkom spolupráce 3 dizajnérskych štúdií Kie, ktoré sídlia v kórejskom Namyangu, nemeckom Frankfurte a kalifornskom Irvine. A tie pri vývoji kládli veľký dôraz aj na aerodynamiku vozidla.

Kórejci sľubujú, že vďaka úplne novej platforme E-GMP, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre elektromobily koncernu Hyundai Motor, ponúkne model EV6 okrem iného nezvyčajne veľa priestoru v kabíne.

Dizajn elektromobilu Kia EV6 sa riadi dizajnovou filozofiou „Spojené protiklady“. Tá sa podľa návrhárov inšpiruje kontrastmi, ktoré sú typické pre prírodu a ľudstvo. Je pritom postavená na 5 pilieroch: „Výrazná ako príroda sama“, „Radosť z rozumu“, „Energia pre ďalší pokrok“, „Technológia pre život“ a „Napätie pre vyrovnanosť“.

Kia tiež uvádza, že ich nové elektromobily budú využívať organické materiály a výraznejšie farby. V interiéri nájdeme veľký zakrivený displej, ktorý sa tiahne od volantu po líniu stredovej konzoly. Pod stredovou časťou displeja sa nachádza panel s dotykovými plochami s hmatovou odozvou, prostredníctvom ktorého sa ovláda HVAC systém.

Premiéra tento mesiac

Na kompletné špecifikácie vozidla stále čakáme, nakoľko riadneho predstavenia modelu Kia EV6 sa dočkáme v priebehu tohto mesiaca. Kórejská automobilka nám doteraz prezradila, že máme očakávať dojazd okolo 500 km, 800V elektrickú architektúru, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3 s (pravdepodobne v prípade top verzie) či získanie dojazdu 100 km počas 4 min nabíjania.

Technika by však nemala byť žiadnym prekvapením, nakoľko sa dá očakávať, že tá bude rovnaká alebo veľmi podobná ako v prípade už predstaveného koncernového elektromobilu Hyundai Ioniq 5.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
KIA sa mení na „poskytovateľa udržateľnej mobility“ a chystá mnoho elektromobilov
„Slovenská“ Kia plánuje výrobu nového elektromobilu segmentu C
Hyundai Ioniq 5 bude patriť k najrýchlejšie sa nabíjajúcim elektromobilom, naznačuje aj prax

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Neviem, či táto KIA EV6 nezaujala, a ani nenadchla, keď doteraz nikto nemal pocit potreby komentovať? Šedá myška? …… Asi na tom niečo bude ! …….

  2. Možno preto, lebo toto auto nie je kontroverzné. Je proste dobré, premyslené a nevytvára negatívne konotácie. Toto auto bude ako Sporatage v ICE svete. Výborná kvalita, spoľahlivosť, efektívnosť, skvelá cena. Definitívne lepšia, ako nemecká konkurencia. Bude všade na uliciach. A bude sa asi čoskoro vyrábať na Slovensku. Ja sa osobne teším na derivát v triede B-SUV. Má prísť o rok, možno dva. EV6 je už na parkovanie v mestách dosť veľká.

Pridajte komentár