Nový elektrický crossover Kia EV6 dostal „kompletný“ slovenský cenník

9

Kia v rámci Slovenska spustila predobjednávky na svoju elektrickú novinku Kia EV6 koncom apríla, pričom sme spoznali ceny prvých verzií. A aktuálne zverejnila „kompletný“ slovenský cenník, vďaka čomu už vieme aj cenu základného modelu.

Kompaktný elektrický crossover Kia EV6 bude dostupný s pohonom zadnej aj oboch náprav a batériami s kapacitou 58 kW a 77,4 kWh. Kapacitne menšia batéria zabezpečí dojazd do 400 km (WLTP), pričom verzie s touto batériou ponúknu výkon 125 kW (RWD) a 173 kW (AWD).

77,4-kWh batéria zabezpečí dojazd do 510 km (WLTP) a verzie s touto batériou ponúknu výkon 168 kW (RWD), 239 kW (AWD) a 430 kW (AWD GT).

Na slovenskom trhu sú v ponuke tri úrovne výbavy: Air, Earth a GT-Line. Základná verzia Air okrem iného ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19″ disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup či prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca s vyhrievaním, ventilovaním, relaxačnou funkciou a el. nastaviteľnou bedrovou opierkou.

Súčasťou tohto stupňa výbavy je tiež plne digitálny palubný počítač so zakriveným 12,3″ LCD displejom,  adaptívny tempomat, ako aj tepelné čerpadlo. K dispozícii sú aj voliteľné balíky výbavy ako Safety a Tech pack alebo panoramatické strešné okno.

Ceny

Čo sa týka cien, Kia EV6 u nás začína na cene 43 990 €. A napr. verzia „EV6+ Earth“ s väčšou batériou, pohonom zadnej nápravy (RWD), výkonom 168 kW a dojazdom okolo 510 km (WLTP) vyjde v základe na 52 290 €. Variant s pohonom všetkých kolies (AWD), výkonom 239 kW a dojazdom 490 km (WLTP) začína na cene 56 290 €. Verzia EV6 GT-line (77,4 kWh) s rozšírenou výbavou vyjde v rámci slovenského trhu na min. 57 590 € (RWD), resp. 61 590 € (AWD).

kia ev6 cennik

Aktuálne kompletný slovenský cenník Kie EV6. Zdroj: Kia

Ceny špeciálnej verzie GT so samosvorným diferenciálom, výkonom 430 kW, krútiacim momentom 740 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy či maximálnou rýchlosťou 260 km/h budú predstavené neskôr, keďže do predaja pôjde budúci rok. Podľa správ z Nemecka sa športová verzia dostane na prvé trhy až v zime 2022.

Sériová produkcia elektromobilu Kia EV6 bude spustená v júli a prvé vozidlá budú v rámci prvých trhov dodané v septembri. Slováci, ktorí si elektrickú novinku predobjednali, majú mať podľa Kie garantované tohtoročné dodanie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
KIA sa mení na „poskytovateľa udržateľnej mobility“ a chystá mnoho elektromobilov
Slovenský cenník má už aj Hyundai Ioniq 5. Na predajne sa dostane koncom leta
Dacia Spring dostala slovenský konfigurátor a aktualizovaný cenník

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. Nechápem ,prečo sa v Európe držia tak šialene vysoké ceny elektroáut ?!Čo sa s tým sleduje??? Rozvoj elektroáut určite nie!!!

Pridajte komentár