Cenu novinky Kia EV3 aktuálne spomenul šéf značky

2

Automobilka Kia si od svojej nedávno predstavenej elektrickej novinky, subkompaktného SUV Kia EV3, zdá sa veľa sľubuje. Uvádza totiž, že má pomôcť so zlepšením dostupnosti elektromobility a k masovému prijatiu elektromobilov. A šéf Kie dodatočne prezradil ďalšie zaujímavosti, vrátane cenového rozsahu.

Kia pred pár dňami predstavila elektrické SUV EV3 s rozmermi 4 300 x 1 850 x 1 560 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvorom 2 680 mm či batožinovým priestorom s objemom 460 l + 25 l (predný kufor), ktoré sa zaradí do segmentu, kde nájdeme napr. Hyundai Kona.

Novinka pritom ponúkne výkon 150 kW, krútiaci moment 283 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,5 s, maximálnu rýchlosť 170 km/h, batérie s kapacitou 58,3 a 81,4 kWh, dojazd až 600 km (WLTP) či nabitie z 10 na 80 % za 31 min.

Novinky

Portál Automotive News na základe vyjadrení šéfa Kie Hoa Sung Songa dopĺňa ďalšie informácie ohľadom elektromobilu Kia EV3. Dozvedáme sa pritom, že tento model sa dostane na európsky trh na jeseň tohto roku, ako aj to, že Kia plánuje globálne predávať 200 000 ks ročne.

Song pritom o modeli EV3 hovorí ako o cenovo dostupnom elektromobile, ktorý osloví oveľa širšiu skupinu zákazníkov. Podľa šéfa Kie totiž dokáže splniť požiadavky a očakávania „skorých väčšinových zákazníkov“, ktorí majú byť charakteristickí tým, že sú technicky zdatní a otvorení novým trendom a zároveň sú citliví na ceny vozidiel, ako aj nabíjania.

Song tiež povedal, že cena elektromobilu Kia EV3 sa bude pohybovať v rozmedzí 35 000 až 50 000 $ (32 200 až 46 000 €). Problémom však je, že nemôžeme naisto vedieť, či myslel cenu s alebo bez DPH. Ceny v $ sa totiž bežne, v rámci USA, uvádzajú bez DPH. V prípade, že by išlo o ceny bez DPH, s 20-% DPH by bol spomínaný cenový rozsah cca 38 600 až 55 200 €.

Budeme však veriť, že ide o ceny vrátane bežnej DPH, inak by slová o cenovej dostupnosti pôsobili viac ako neprimerane. Veď ani 32 200 až 46 000 € rozhodne nie je málo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické SUV Opel Frontera s cenou od 29 000 € odhalilo aj dojazd
Škoda uvádza na trh cenovo dostupnú verziu elektromobilu Enyaq
Kia zmodernizovala model EV6. Ponúka vyšší dojazd a ďalšie vylepšenia
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Aj napriek faktu, ze spominane udaje poskytol samotny sef Kie, mi chyba hlbsia pointa tohto konkretneho clanku. Ved udaje o cene, ktore sa tu spominaju su rovnake dohady a predpoklady ako v clanku z 23.5. (iba 3 dni spat).

    • Ak ti chýba hlbšia pointa, tak ju ani nehľadaj! Nie je! Ide len o istý posun v informáciach o tomto aute! Keď som ja k článku o EV5 napísal, že ceny odhadujem od 55.000 Eur, tak sa jeden iný komentátor na mňa oboril, že či som sa zbláznil, a poukazoval na aktuálnu cenu EV6! Aá …………. asi budem mať pravdu ja ! 🙂

Pridajte komentár