Kia predstaví svoje elektromobily a hybridy na turné po slovenských mestách

2

Automobilka Kia priblíži Slovákom svoje elektrické a plug-in hybridné vozidlá v rámci turné po mnohých mestách. Poskytne pritom testovacie jazdy. Môže tak ísť o dobrý spôsob, ako zbúrať mýty súvisiace s elektromobilitou, ktoré môže mať zafixované prevažná časť verejnosti.

Akcia kórejskej automobilky nesie názov KIA GO Electric Tour a bude prebiehať od 17. júla do 28. októbra tohto roku. A to v rámci showroomov značky po celom Slovensku.

Kia vo svojej upútavke pritom uvádza: „Ak ste doteraz nemali možnosť zažiť zábavu z jazdy, teraz je tá správna chvíľa. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vyskúšať si plne elektrické alebo plug-in hybridné modely Kia a spoznať všetky ich výhody, inovácie a najnovšie technológie.“

K dispozícii budú nasledujúce modely:

  • Kia e-Niro  – elektrický crossover nižšej strednej triedy s dojazdom až 455 km (WLTP)
  • Kia e-Soul – elektrický crossover nižšej triedy (segment B) s dojazdom až 452 km (WLTP)
  • Kia Niro Plug-in Hybrid – plug-in hybridný crossover nižšej strednej triedy s elektrickým dojazdom 49 km (WLTP)
  • Kia XCeed Plug-in Hybrid – plug-in hybridný crossover nižšej strednej triedy s elektrickým dojazdom 48 km (WLTP)
  • Kia Ceed SW Plug-in Hybrid – plug-in hybridné kombi nižšej strednej triedy s elektrickým dojazdom 50 km (WLTP)

28 showroomov v 26 mestách a obciach

Testovacie jazdy zabezpečí 28 showroomov, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, Košiciach, Žiline, Dunajskej Strede, Lučenci, Komárne, Zvolene, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nových Zámkov, Trnave, Čadci, Dolnom Kubíne, Poprade, Piešťanoch, Humennom, Bardejove, Trenčíne, Továrnikoch, Michalovciach, Prievidzi, Nitre, Banskej Bystrici, Malackách, Prešove a Dunajskej Lužnej.

Konkrétne termíny a zahrnuté prevádzky nájdete na stránke Kiagoelectric.sk. Tu si môžu záujemcovia rezervovať skúšobnú jazdu na vybranom vozidle v preferovanom showroome. Tí, ktorí tak urobia, majú navyše šancu vyhrať elektromobil Kia e-Niro na jeden týždeň.

Zdroj: Kia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Slovenská“ Kia plánuje výrobu nového elektromobilu segmentu C
Kia plánuje aj „lacný“ mini-elektromobil pre mestské využitie
Elektrický crossover značky Kia ponúkne zrýchlenie „super-auta“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Mimoriadne sympatická cesta, ako dostať „elektromobilitu“ do povedomia širokej verejnosti.
    Ono totiž teslamagazin.sk navštevuje iba štatisticky nie veľký počet „elektronadšencov“ (ako som napríklad ja) a väčšina ľudí sa o problematiku jednoducho nezaujíma.
    Maximálne tak „jedna pani povedala“….

Pridajte komentár